Miniot Wheel gramofon który… działa w pionie.

Gramofony to urządzenia, które z racji gabarytu nośnika zajmują sporo miejsca. A gdyby ustawić odtwarzacz w pionie? Oto Miniot Wheel.

Gramofony to urządzenia, które z racji gabarytu nośnika zajmują sporo miejsca. A gdyby ustawić odtwarzacz w pionie? Oto Miniot Wheel.

Wydawałoby się, że po tylu latach istnienia płyt analogowych niewiele można wymyślić w kwestii sposobu ich odtwarzania. A jednak. Prezentowaliśmy wam już gramofon lewitujący, czy taki który przemieszcza się śladem ścieżki po płycie położonej na stole. Teraz czas na urządzenie, któremu wszystko jedno w jakiej pozycji się znajduje. Do tej pory rozmiar odtwarzacza winyli determinowała spora średnica płyty i miejsce na ramię z igłą i jego mechanikę. Holendrzy z rodzinnej firmy Miniot podeszli do tematu zupełnie od… tyłu. Zgadza się: od tyłu, Wheel nie posiada klasycznego ramienia z igłą, a mechanika czytająca ścieżkę płyty jest ukryta wewnątrz urzadzenia pod winylem.

Igła jest umieszczona na drewnianym ramieniu przesuwającym się po prowadnicy i samodzielnie dbającym o odpowiedni nacisk na płytę. Dzięki temu Wheel możemy postawić klasyczne na stole, szafce lub powiesić na ścianie. Wykonana z drewna obudowa ma niewiele większą średnicę od nośnika co czyni holenderski produkt jednym z najbardziej kompaktowych gramofonów. Zaletą układu odtwarzającego umieszczonego pod płytą jest to, że staje się ona zaporą przeciwkurzową. Koniec z kłębami kurzu zebranymi przez igłę i psującymi jakość odtwarzania. Do Wheel można podłączyć słuchawki lub połączyć go ze wzmacniaczem, wszystkie gniazda ukryte są w podstawie gramofonu. Sterujemy nim za pomocą zmyślnego josticka będącego jednocześnie kołkiem centrującym płytę. Twórcy Wheel założyli na kickstarterze cel w postaci 50 tysięcy Euro – tyle miało kosztować wprowadzenie gramofonu do produkcji. Udało się zebrać ponad 330 tysięcy co pokazuje jak pożądanym urządzeniem może się stać ich dzieło. Do sprzedaży ma trafić w październiku tego roku i kosztować około 800 Euro.

Więcej na: http://www.kickstarter.com/projects/865809794/wheel-by-miniot

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Inter Europol Competition: pierwszy polski zespół w 24h Le Mans.

Po raz pierwszy polska flaga pojawiła się przy nazwie zespołu startującego w...
Czytaj wiecej