Grumpy Cat i Garfield otrzymają wspólną serię komiksów

Latem tego roku wydawnictwa Dynamite Entertainment i BOOM! Studios wypuszczą wspólny komiks. Na jego łamach Grumpy Cat i Garfield staną w szranki o miano "najbardziej marudnego kota na świecie". Ten moment był tylko kwestią czasu...

Latem tego roku wydawnictwa Dynamite Entertainment i BOOM! Studios wypuszczą wspólny komiks. Na jego łamach Grumpy Cat i Garfield staną w szranki o miano „najbardziej marudnego kota na świecie”. Ten moment był tylko kwestią czasu…

Już wyobrażam sobie archeologów przyszłości, którzy lata badań (a może i całe kariery!) poświęcą na wyjaśnianie internetowych fenomenów… Grumpy Cat będzie zapewne wśród z nich. Jedno zdjęcie wystarczyło, by chora na osteodystrofię kotka stała się najsłynniejszym z internetowych kotów, a dzięki sprytnej właścicielce – także marką.

Słynne zdjęcie, przez które Grumpy Cat został bohaterem memów
Zdjęcie, przez które Grumpy Cat został bohaterem memów

Charakterystyczny grymas, któremu Tardar Sauce zawdzięcza przydomek „Grumpy Cat”, to jedynie efekt choroby, ale przylgnął do kotki na tyle, by ze zwykłego mema przenieść się także na srebrny ekran oraz karty komiksu. A te zarezerwowane były już dla innego kota…

Garfielda przedstawiać raczej nie trzeba. Rudy narcyz z nadwagą skończy w przyszłym roku 40 lat. Niekwestionowany lider wśród marudnych kotów, od kilku lat przegrywa marketingowo ze swoją młodszą koleżanką, ale koniec tego dobrego! Pora ostatecznie rozstrzygnąć, kto zasługuje na miano „najbardziej marudnego kota na świecie”.

"Garfield" (pasek z 24 lutego 2017), fot. Jim Davis/PAWS Inc.
„Garfield” (pasek z 24 lutego 2017), fot. Jim Davis/PAWS Inc.

O pomyśle kilka dni temu poinformowało Dynamite Entertainment, posiadające prawa do publikacji wizerunku Tardar Sauce, na mocy którego powstały komiksy „The Misadventures of Grumpy Cat (and Pokey!)” (od 2015 roku) oraz „Grumpy Cat and Pokey!” (luty-lipiec 2016). Analogiczne prawa w przypadku Garfielda posiada BOOM! Studios, które uczestniczy w projekcie za pośrednictwem jednej ze swych marek wydawniczych – KaBOOM!.

Roboczy tytuł nowej serii brzmi: „Grumpy Cat vs Garfield: Meow of Justice”. Pierwotnie autorem komiksu miał zostać Jim Davis – twórca postaci Garfielda, jednak zastąpi go Mark Evanier. Trudno o lepszy wybór, gdyż Evanier jest jednym z współtwórców najnowszych perypetii rudzielca.

Grumpy Cat vs Garfield: Meow of Justice” zadebiutuje latem tego roku. Na oficjalną datę premiery przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak już teraz słychać głosy, że komiks mógłby zostać zekranizowany w miejsce długo wyczekiwanego filmu „Garfield 3”.

Źródło: Dynamite Entertainment

Autor artykułu
More from Damian Halik

St. Peter Apartments potwierdzają, że obieramy odpowiedni kierunek

W dobie zmian klimatycznych, gwałtownych zjawisk pogodowych i finansowej niepewności jak nigdy...
Czytaj wiecej