Gucci Décor 2018: włoskie „basta!” dla minimalizmu

Gucci Décor (www.gucci.com)
Gucci Décor 2018 (www.gucci.com)
Dyrektor kreatywny włoskiego domu mody, Alessandro Michele, zdecydowanie nie należy do fanów skandynawskiej prostoty. Zobacz, czym w tym roku udekoruje domy swoich zamożnych klientów.

Kolekcje Gucci znane są na całym świecie z zamiłowania do przepychu i ekstrawagancji. Nie inaczej jest w przypadku drugiej już kolekcji wnętrzarskiej tej legendarnej już marki. Zobaczymy tutaj ewidentne odniesienia do odzieży prezentowanej przez nią na pokazach mody. Dzięki temu twórcy osiągnęli efekt „ubierania domów” przez miłośników brandu w znaną z wybiegów stylistykę Gucci. Są także wariacje na temat bogatej historii, kultury, rzemiosła oraz sztuki Włoch, którym kolekcja jesień-zima 2018 ewidentnie oddawać ma hołd.

(www.gucci.com)
Gucci Décor 2018 (www.gucci.com)

Uwagę przyciągają zwłaszcza wazy z wężowymi uchwytami, które stworzone zostały we współpracy z renomowaną florencką firmą ceramiczną Richard Ginori (pozostałe jej wyroby do obejrzenia tutaj).

Gucci Décor (www.gucci.com)
Gucci Décor 2018 (www.gucci.com)

Ciekawym posunięciem było też umieszczenie w kolekcji fotelu portiera z oparciem zamykającym się ponad głową siedzącego oraz umieszczoną pod siedziskiem szufladą, wyściełaną żakardowymi materiałami z poprzednich kolekcji odzieżowych marki.

Gucci Décor: Fotel portiera i krzesło w tygrysem (www.melissahoyer.com)
Gucci Décor 2018: fotel portiera  (www.melissahoyer.com)

Jako, że Gucci Décor stawia w tym roku na włoskie rzemiosło, cały mebel wyprodukowano oczywiście w Toskanii. Na uwagę zasługują również stoliki, których składane, metalowe nogi podtrzymują jaskrawo pomalowane tace, przedstawiające motywy znane z licznych projektów domu mody.

(www.gucci.com)
Gucci Décor 2018 (www.gucci.com)

Zestaw oferuje także krzesła, poduszki, czajniki, nowe i większe niż dotychczas świeczniki, czy kubki. Z niektórych krzyczą do nas zaczepne slogany, z innych zaś spoglądają ryczące tygrysy oraz inne zwierzęta. Włosi żonglują formą, fakturą i deseniem, a całość utrzyma jest w niezwykle żywej kolorystyce.

(www.gucci.com)
Gucci Décor 2018 (www.gucci.com)

Co ciekawe, akcesoriom Gucci Décor nie zarezerwowano butikach marki żadnej konkretnej, dedykowanej powierzchni. Zostały one niejako wkomponowane w wyposażenie sklepów oraz ekspozycje odzieżowe. Dom mody jak zwykle stawia w swoim designie na emocje i, jakkolwiek znowu balansuje na granicy kiczu, to na uznanie z pewnością zasługuje fakt, że prawie stuletni już brand wypuścił kolejną już w swojej historii kolekcję, na widok której trudno przejść obojętnie.

Gucci Décor (www.gucci.com)
Gucci Décor 2018 (www.gucci.com)

Mimo długiego czasu, jaki upłynął od założenia domu mody, firma nie stoi w miejscu i udostępnia klientom także nowatorskie udogodnienia, takie jak rozszerzona rzeczywistość. Dzięki aplikacji Gucci, w czasie rzeczywistym możemy zestawić elementy kolekcji z ich przyszłym otoczeniem. Apka, przy pomocy zwyczajnych urządzeń mobilnych, wyświetla ich obraz na tle wybranej przez nas części pomieszczenia.

Gucci Décor App (www.buro247.my)
Gucci Décor App (www.buro247.my)

Dla tych z Was, którym pomysły włoskiego domu mody przypadły do gustu, produkty dostępne są między innymi w sklepie online.

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Rok 2018 w kolorze Pantone 18-3838 Ultra Violet

Instytut Pantone po raz kolejny zaskoczył nas wyborem koloru roku. Po kontrowersyjnym...
Czytaj wiecej