Gucci też ma swoją kolekcję wyposażenia wnętrz

Włoski dom mody debiutuje w nieznanej dotąd dziedzinie. Może pozazdrościł znajomym z branży, którzy od lat projektują dodatki do domu, a może odkrył potencjał rynku? Nie jesteśmy jednak od tego jednak by zgadywać. Jesienią będzie można kupić między innymi poduszki, zasłony, parawany, tapety, meble czy zastawę. Kolekcja autorstwa Alessandro Michele, dyrektora kreatywnego Gucci.

Każdy z dodatków i mebli zdobią najbardziej charakterystyczne dla włoskiego domu mody motywy – kwiatowe i zwierzęce. Poduszki ręcznie haftowane na wysokiej jakości aksamicie, z kotem, tygrysem, wężem, świece i kadzidła w czterech zapachach, eklektyczna porcelana stworzona we współpracy z manufakturą Richard Ginori z ukochanymi przez Gucci ziołami i insektami – pszczołami, motylami, chrząszczami. Zastawa, która może w oryginalny sposób zdobić stół. Talerze niewątpliwie nie powinny być serwowane z daniem, które przysłoni najbardziej zdobne elementy porcelany. Krzesła, podobnie jak poduszki, obite aksamitem i ręcznie haftowane w liguryjskim stylu.

Cena przedmiotów dostępnych za pośrednictwem Gucci.com i BergdorfGoodman.com zaczyna się do 190 USD do – aż – 30 000 USD za jedwabny parawan, najbardziej ekstrawagancki i tym samym najdroższy element kolekcji. Kolekcję zobrazował znany malarz i ilustrator Alex Merry.

Źródło: www.departures.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Frankfurt International Motor Show i dwie premiery Lexusa

W pawilonie Lexusa zobaczymy nowe wersje crossovera NX i hatchbacka CT. To...
Czytaj wiecej