Oto nowy bohater “Gwiezdnych wojen” – droid BB-9E

BB-8 i BB-9E – droidy z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", fot. Lucasfilm / Disney
BB-8 i BB-9E – droidy z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi", fot. Lucasfilm / Disney
Gwiezdnowojenne szaleństwo czas zacząć. Firma Sphero postanowiła umilić nam oczekiwanie na VIII część sagi – "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" – wypuszczając serię zdalnie sterowanych robotów. Wśród niech znalazł się jednak ktoś, kogo nie mieliśmy jeszcze okazji poznać. To właśnie BB-9E.

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej, ósmej odsłony gwiezdnowojennej sagi zatytułowanej “Ostatni Jedi”. W związku z tym wystartowała kampania promująca film, której ważnym elementem są stworzone przez firmę Sphero roboty-zabawki. Wśród nich znalazł się natomiast zupełnie nowy model – BB-9E – wyglądający jak “zły brat” BB-8, znanego z poprzedniej części serii – “Przebudzenia mocy”. Podobieństwo do robota, który przed dwoma laty skradł serca milionów widzów na całym świecie, wynika zapewne właśnie z marketingowej nośności BB-8.

Warto zaznaczyć, że określenie “zły brat” jest jedynie przypuszczeniem. Jak na razie nie poznaliśmy przynależności BB-9E, choć trudno oczekiwać, by jego “mroczna” stylistyka była przypadkiem. Najprawdopodobniej BB-9E będzie zatem droidem na usługach Najwyższego Porządku. Może nawet jego właścicielem okaże się sam Kylo Ren? Na te pytania odpowiedź uzyskamy jednak dopiero 14 grudnia, gdy “Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” wejdą do kin. Jak na razie oficjalny twitter Star Wars tak powitał nową postać:

Zabawny filmik o BB-8 i BB-9E to oczywiście nie wszystko. Wróćmy do wspomnianego Sphero. Ulokowana w Boulder (nieopodal Denver) spółka najpierw tworzyła własne, proste roboty. Ich dziełem jest także program SPRK+ (Schools/Parents/Robots/Kids), w ramach którego organizowane są warsztaty, pozwalające dzieciom rozpocząć przygodę z nowymi technologiami.

Obecnie firma koncentruje się na dwojakiej działalności. Po pierwsze, powołała do życia spółkę-córkę Misty Robotics, skupiającą się na badaniach nad robotyką codziennego użytku. Po drugie zaś, kontynuuje rozpoczętą przed kilkoma laty współpracę z Disneyem. W 2015 roku zaprezentowali zdalnie sterowanego BB-8. W zeszłym roku doszło do tego Force Band, pozwalające na kontrolę za pomocą gestów (niczym rycerz Jedi). W międzyczasie powstały też zabawki związane z filmami “Auta 3” oraz “Spider-Man: Homecoming”. Teraz powracają z całą serią gwiezdnowojennych robotów. Wśród nich znajdują się doskonale znane BB-8 i R2-D2, a także nasza nowa gwiazda, czyli BB-9E. Ceny zaczynają się od 149,99 dolarów.

A tak stworzone przez Sphero BB-9E, BB-8 i R2-D2 prezentują się w rzeczywistości:

Autor artykułu
More from Damian Halik

Dzięki detalom Lexus UX to raj dla perfekcjonistów

Zatrudnienie Chiki Kako w 1989 roku okazało się genialnym krokiem Lexusa. Młoda...
Czytaj wiecej