Hawksworth i Telitz znów na podium

Aaron Telitz, Jack Hawksworth, Northeast Grand Prix, IMSA WeatherTech SportsCar Championship
Aaron Telitz i Jack Hawksworth z pucharami za 3. miejsce w Northeast Grand Prix, fot. IMSA
Niesamowite rzeczy dzieją się ostatnio na amerykańskich torach – i wcale nie chodzi mi o wyczyny kierowców, choć i te potrafią zachwycać. Northeast Grand Prix to już kolejny wyścig, który przerwano w połowie – kierowcom Vasser Sullivan czasu starczyło tylko na trzecie miejsce.

W ostatni weekend rozpoczęła się druga połowa tegorocznego sezonu IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Niestety po raz kolejny wyścig musiał zostać skrócony – podobnie jak przed dwoma tygodniami czerwona flaga zawróciła wszystkie samochody do boksów. Znów winne temu było uderzenie pioruna w okolicy toru. Podczas zmagań w Watkins Glen newralgiczny okazał się moment powrotu na tor, gdzie Jack Hawksworth poprowadził Vasser Sullivan do zwycięstwa. Tym razem jednak nie doczekaliśmy się wznowienia.

88 zamiast 160

Lexus RC F GT3 #12, Vasser Sullivan
Lexus RC F GT3 #12 podczas pit stopu, fot. Vasser Sullivan

Wyścig na Lime Rock Park w Lakeville (Connecticut) był kolejnym ze zmagań sprinterskich – a więc tych, na których zespołowi Vasser Sullivan zależy najbardziej. Planowo Northeast Grand Prix miało trwać dwie godziny i czterdzieści minut. Przerwano je jednak po niespełna dziewięćdziesięciu minutach, by ostatecznie nie powrócić już na tor. Nieco ponad połowa czasu kierowcom Lexusów RC F GT3 wystarczyła natomiast tylko na trzecie miejsce, które zajęła faworyzowana Czternastka (Hawksworth/Telitz).

To rozczarowujące, że wyścig znów został skrócony, ale zespół wykonał niesamowitą pracę. Cieszy też wynik, bo w przeszłości zmagania na Lime Rock Park bywały dla nas szczególnie trudne. Skupiamy się na przyszłości i nie przestajemy walczyć!

– Jack Hawksworth

Z kolei Dwunastka (Montecalvo/Veach) dojechała do mety dopiero dziesiąta, stawiając Frankiego Montecalvo w zdecydowanie gorszej sytuacji. Wciąż zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji sprinterów, jednak przewaga Romana De Angelisa i Rossa Gunna (Heart of Racing) zdecydowanie wzrosła. W sobotę (niedziela czasu europejskiego) to oni wykręcili najlepszy wynik w Lakeville. Drugie miejsce zajęli Madison Snow i Bryan Sellers, którzy zmniejszyli tym samym dystans do Hawkswortha i Telitza w klasyfikacji sprinterskiej. Kierowcy Vasser Sullivan z Lexusa #14 zarówno w niej, jak i w ostatnim wyścigu plasują się na trzeciej pozycji.

Lexus RC F GT3 #14, Vasser Sullivan, Northeast Grand Prix, Lime Rock Park, Lakeville (Connecticut), IMSA WeatherTech SportsCar Championship
Lexus RC F GT3 #14 mknący po Lime Rock Park w Lakeville (Connecticut), fot. IMSA

Wyjątkowo krótki wyścig na Lime Rock Park nie tylko otworzył drugą połowę sezonu, ale zamknął też pierwszą część zmagań sprinterskich. Podwójne podium na półmetku na pewno cieszy fanów Vasser Sullivan. Po genialnym poprzednim sezonie i mistrzostwie apetyty są jednak o wiele większe. Teraz wszystkie oczy zwrócone są na Road America w Wisconsin, gdzie Aaron Telitz ma wiele do udowodnienia – kolejny wyścig już 8 sierpnia.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Port Praski IV zachwyca na wizualizacjach

Warszawa stale ewoluuje, a stopniowo rozbudowywany na jej prawym brzegu Port Praski...
Czytaj wiecej