HealthNote to książeczka zdrowia na miarę XXI wieku

healthnote
Menu aplikacji HealthNote, źródło: HealthNote.pl
HealthNote to rozwiązanie, które w bliskiej przyszłości może zmienić nasze wizyty u lekarza i nawyki dotyczące przechowywania dokumentacji medycznej.

Opracowane przez Comarch rozwiązanie jest bowiem, jak wskazuje producent aplikacji, współczesną, cyfrową książeczką zdrowia. Aplikacja HealthNote umożliwia skanowanie dokumentacji medycznej, wprowadzanie danych na temat naszego organizmu, czy występujących u nas objawów.

Producent informuje też, że szyfruje dane w sposób podobny do aplikacji bankowych, co na pewno ucieszy sceptyków.

Telefon połączony z Internetem przesyła dane do chmury Comarch EHR, w której trzymane są informacje o naszym zdrowiu. Pomimo przetrzymywania ich w chmurze, wykradzenie naszych danych nie należy do zadań najłatwiejszych. Dodane przez nas np. skany czy zdjęcia możemy odpowiednio opisywać, co ułatwi nam ich identyfikację.

Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Po pierwsze, po założeniu konta możemy korzystać z aplikacji albo po prostu z domeny HealthNote.pl żeby zalogować się do serwisu, by coś sprawdzić lub wprowadzić. Po drugie wszystkie informacje możemy w łatwy sposób udostępnić lekarzowi. On również nie musi korzystać z aplikacji, a wystarczy, że wybierze dedykowaną dla lekarzy zakładkę na stronie.

Co więcej, to my wskazujemy, jakie dane chcemy udostępnić lekarzowi np. konkretnemu specjaliście. Nie ma on dostępu do wszystkiego, co przechowywane jest na naszym koncie. Ponadto informacje widoczne są tylko w trakcie trwania sesji, więc także przez ograniczony czas.

To działa także w drugą stronę.

Co prawda, na razie częściowo, ale dokumenty dotyczące naszego zdrowia trafiają automatycznie do aplikacji Comarch HealthNote w przypadku, gdy placówka medyczna, w której odbyliśmy wizytę jest z nią zintegrowana. Jak informuje deweloper, lekarze współtworzyli aplikację właśnie w kontekście dodawania dokumentacji.

Skorzystają też osoby z cukrzycą lub nadciśnieniem. Nie muszą już tworzyć zeszytów z pomiarami, żeby zabierać je na wizytę lekarską.

Aplikacja swoją premierę miała w 2019 roku i jest wciąż rozwijana.

Co widać po opiniach w serwisach Google Play oraz App Store, deweloper na bieżąco weryfikuje oceny i zgłoszenia użytkowników. Aplikacja jest udoskonalana, zgodnie z sugestiami pacjentów z niej korzystających.

Mamy możliwość połączenia jej z aplikacjami Apple Health oraz Google Fit. Nie ma bezpośredniego połączenia z Endomondo, jednak wcześniej wspomniane aplikacje mają możliwość synchronizacji z Endomondo, a zatem pośrednio dane stamtąd również mogą być pobierane.

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

Tour de Pologne 2020 był krótki, ale pełen emocji

W wyjątkowych okolicznościach organizatorzy musieli zmieniać pierwotne plany. Podczas Tour de Pologne...
Czytaj wiecej