Hélène Darroze × Villa La Coste

Hélène Darroze, Villa La Coste
Hélène Darroze, fot. Villa La Coste
Lipiec 2021 zwiastuje nowy rozdział w karierze Hélène Darroze. Na początku miesiąca szefowa kuchni poinformowała o podjęciu współpracy z luksusowym hotelem Villa La Coste w Prowansji. W nowym miejscu zaoferuje kuchnię na podobieństwo swojej restauracji w Paryżu – przepełnioną emocjami, szczerością i przede wszystkim autentycznością.

Hélène Darroze nikomu nie trzeba przedstawiać. Francuska szefowa kuchni ma na koncie trzy gwiazdki Michelin oraz trzy wybitne Restauracje Hélène Darroze – w londyńskim The Connaught, w Paryżu i Moskwie. Tym razem fani restauratorki będą mogli rozkoszować się jej kuchnią we francuskim hotelu Villa La Coste. Ta wiadomość wielu zaskoczyła, jednak jej koncepcja co do tego miejsca brzmi naprawdę imponująco.

Taniec od początku do końca

Hélène Darroze, Villa La Coste
Fot. Villa La Coste

Hélène dała się uwieść bogactwu i różnorodności warzyw oraz owoców Prowansji. Postanowiła je wykorzystać i przyznać im główną rolę w menu, które tworzy dla swojej restauracji w luksusowej Villa La Coste! W eleganckim menu będą gościć przystawki oraz przysmaki na koniec posiłku. Kolejny projekt tej wybitnej szefowej kuchni to taniec od początku do końca, aż do tytułu każdego dania – z mięsem i rybami tylko jako dodatkami.

Menu nosi nazwę “Spacer po ogrodach Prowansji”. Hélène Darroze opracowała je we współpracy z Marco Zampesem (szefem kuchni z Hélène Darroze at Connaught w Londynie); Thomasem Pézerilem (szefem kuchni w Villa La Coste) i jej wspaniałym cukiernikiem Kirkiem Whittle’em. Menu rozgrywa się w ośmiu aktach. Będzie ewoluować i zmieniać się naturalnie w zależności od zbiorów i pór roku.

Jakość lokalnych produktów jest tak duża, że ​​decyzja ta była istotna od samego początku, podobnie jak absolutne dążenie do prostoty. Kiedy mamy szczęście znaleźć tak wyjątkowe warzywa i owoce, to do nas należy gotowanie, aby je wzbogacać, a nie przekształcać.

– Hélène Darroze

Francja elegancja według Hélène Darroze

Villa La Coste
Fot. Villa La Coste

Wszyscy są ciekawi, czym tym razem zaskoczy nas Darroze. Nic w tym dziwnego – menu brzmi naprawdę imponująco. Wśród składników, z których będą korzystać szefowie kuchni w Villa La Coste, znajdziemy m.in.: szafran od Terra T’Air z Puy-Sainte-Reparade; cebulę Czerwień Florencji od Auréliena Knippinga w Puy-Sainte-Reparade czy modele hodowane przez Guillaume’a Galoppiniego w Bellegarde.

Ponadto Hélène wraz ze swoim londyńskim kierownikiem restauracji Mirko Benzo i głównym sommelierem w Villa La Coste Bernabé Pérezem otrzymali carte blanche co do oferty win. Wszystkie organiczne, biodynamiczne wina z posiadłości zajmą czołowe miejsce na liście. Obok znajdziemy też propozycje z innych regionów Francji, a także jednych z najlepszych winnic na świecie. Goście mogą również przez cały dzień korzystać z posiłków w różnych miejscach na terenie Villi. W razie potrzeby będą też mogli polegać na prawdziwie zindywizuwalizowanej obsłudze dostosowanej do ich życzeń.

Piękno w prostocie

Hélène Darroze, Villa La Coste
Fot. Villa La Coste

Restauracja Hélène Darroze to perła w koronie Villa La Coste. Poza wykwintną kuchnią uwagę zwraca też aranżacja wnętrza. Prostota przezroczystych draperii i eleganckie meble doskonale otulają rzeźbę uznanej artystki Louise Bourgeois, będącą sercem lokalu. Zwisające spod sufitu dzieło przedstawia obejmującą się parę.

Praca Bourgeois, stworzona oczywiście ze szczególną dbałością o szczegóły, harmonijnie łączy hojne przestrzenie Villi z prowansalskimi tradycjami i sztuką współczesną. Symbolizuje też fakt, że Villa La Coste oferuje wyjątkowe poczucie gościnności i delikatnej personalizacji usług, dążąc do doskonałości w obsłudze gości.

Villa La Coste
Fot. Villa La Coste
Autor artykułu
More from Natalia Juszczak

Powrót w pięknym stylu – otwarcie po pandemii i sukces restauracji The Alchemist

Nawet najambitniejsza restauracja świata musiała zmierzyć się ze skutkami lockdownu. Miejsce, które...
Czytaj wiecej