Honfleur

Stary postój otoczony tulącymi się do siebie malowniczymi i wąskimi kamienicami, które zaglądają w wodę i dobijają się w niej, a cumujące przy brzegu łodzie dodają uroku tej niepowtarzalnej francuskiej portowej mieścinie.

Stary postój otoczony tulącymi się do siebie malowniczymi i wąskimi kamienicami, które zaglądają w wodę i dobijają się w niej, a cumujące przy brzegu łodzie dodają uroku tej niepowtarzalnej francuskiej portowej mieścinie. To miejsce, to bez wątpienia to, co przyciąga wzrok każdego turysty podczas pierwszej wizyty w Honfleur.

Niespotykaną, aurę tego małego średniowiecznego miasteczka położonego na północy Francji pokochali i przedstawili na płótnach impresjoniści. Oczarował ich nostalgiczny klimat starego portu i barwne kamienice z charakterystycznymi dachami przytulającymi się do siebie niczym jeden ogromny obiekt. To właśnie te domy były i są ulubionym tematem malarzy. Niegdyś malowali je między innymi Gustave Courbet, Eugène Boudin i Claude Monet. Oni też stworzyli tu szkołę École de Honfleur, która przyczyniła się do powstania impresjonizmu. Port i plaża to także częste motywy obrazów, które obecnie czekają na odwiedzających w Muzeum Sztuki w Honfleur.

Foto Beata Ulmer Foto Beata Ulmer Dziś czar tego miejsca również przyciąga wielu artystów. W samym sercu zabytkowego miasteczka powstały galerie i tak jak Galeria Saint Caterina promują różnorodność świetnych i klimatycznych prac, których nowoczesna i urzekająca głębia potrafi niejednego zachwycić.
Ale nie tylko urzekające piękno tego małego miasteczka to również zwyczaje mieszkańców i inne atrakcje sprawiają, że warto jest się zatrzymać w jednej z tutejszych kawiarenek wypić kawę i skosztować naleśniki gryczane lub coś innego z lokalnych dań. To właśnie z tego regionu pochodzą owoce morza, które trafiają do restauracji na całym świecie. Natomiast na miejscowym targu można spróbować wielu innych przysmaków i napić się napoju z jabłek.

Foto Beata Ulmer

Tagi wpisu
,
Autor artykułu
More from Beata Ulmer

Szmaragdowe jezioro

Szukasz wyjątkowego miejsca z dala od pędzącego świata, gdzie tylko karta kredytowa...
Czytaj wiecej