Najlżejszy laptop na rynku? Niezwykle poręczny Elite Dragonfly trafia do Polski

hp elite dragonfly
Jest szybki, doskonale wyposażony i cieszy oko swoim wzornictwem. Waży mniej niż kilogram, a swoimi możliwościami zawstydza masywniejszą konkurencję. Elite Dragonfly może okazać się najlepszym komputerem w historii HP.

HP Elite Dragonfly, pomimo swojej smukłej konstrukcji, oferuje wydajność niezbędną do wygodnej pracy i zabawy. Tak przynajmniej wynika z jego specyfikacji sprzętowej – zweryfikują to fachowe testy.

Wygląda jednak na to, że firmie HP udało się stworzyć coś prawdziwie wyjątkowego. A przecież dopiero zaczynamy opisywanie tego laptopa. Mocnych niespodzianek jest znacznie więcej – na przykład czy wiecie, że Elite Dragonfly dopiero po dobie pracy poprosi o podłączenie do ładowarki? No właśnie…

hp elite dragonfly
Źródło: hp.com

HP Elite Dragonfly robi też świetne wrażenie w kwestii swojego wzornictwa. Jego ocena, rzecz jasna, uzależniona jest od gustu każdego z nas. Trudno jest jednak nie docenić materiałów wykończeniowych wysokiej klasy. Komputer został wykonany ze stopu magnezu i jest dostępny w opalizującym granatowym kolorze. Ponadto, oferuje trzy warianty wyświetlacza: Full HD z jasnością do 500 nitów (zgodny z  wymogami trybu HDR), Full HD z jasnością dochodzącą do 1000 nitów oraz HP SureView oraz 4K z jasnością do 500 nitów.

HP Elite Dragonfly jest lekki i szybki. Ale też świetnie wyposażony.

Komputer jest zgodny ze specyfikacjami i założeniami intelowskiego programu Projekt Athena i wyposażono go w procesor Intel Core vPro 8. generacji, Wi-Fi 6, które oferuje nawet trzykrotnie większą szybkość transmisji plików, niż Wi-Fi 5 oraz opcjonalny gigabitowy modem 4G LTE. Na uwagę zasługuje także podświetlana klawiatura z dużym gładzikiem.

hp elite dragonfly
Źródło: hp.com

Jednym z elementów wyposażenia Dragonfly’a jest Sure Sense, które chroni użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem przy użyciu SI czy filtr prywatności Sure View Gen3. Będzie to jednocześnie pierwszy laptop HP wyposażony w pakiet WorkWell, który przypomni o robieniu przerw i dostarczy osobistych wskazówek zwiększających produktywność. HP Elite Dragonfly to też pierwszy na świecie notebook wykonany częściowo z tworzyw sztucznych, które odzyskano podczas oczyszczania oceanów.

Niestety, za to wszystko trzeba będzie słono zapłacić. Komputer już można zamawiać w Polsce. Jego najsłabiej wyposażona wersja – a więc raczej nie ta, którą zechcemy wybrać – kosztuje 9 tys. zł. Cóż, pomarzyć można.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Szykujcie portfele, muszą być grube.

Najgorętsza mobilna premiera tego roku już za nami. Nowe iPhone’y są jak...
Czytaj wiecej