Spectre x360 to laptop, który wygra każdy konkurs piękności

HP Spectre x360
Firma HP właśnie zaprezentowała swoją nową ofertę jeśli chodzi o laptopy wysokiej klasy. Wśród nich znalazł się odświeżony model Spectre x360. I to jak odświeżony!

Firma HP właśnie zaprezentowała swoją nową ofertę jeśli chodzi o laptopy wysokiej klasy. Wśród nich znalazł się odświeżony model Spectre x360. I to jak odświeżony!

HP Spectre x360 okazał się bardzo dobrym komputerem, a jego producent właśnie zaprezentował jego następcę. By ciut skomplikować sprawy, pod tą samą nazwą. Łatwo go będzie jednak odróżnić od pierwowzoru. Zapowiada się bowiem rewelacyjnie.

Nowa wersja czerpie sporo inspiracji z pierwowzoru. Komputer nadal może być wykorzystany jako tablet poprzez odchylenie ekranu do pozycji za klawiaturą. To, co jednak się zmieniło, to ramki wyświetlacza. Te prawie że zniknęły, powodując, że wyświetlacz zajmuje teraz znacznie więcej miejsca, a nieużywane plastikowe ramki są minimalnych rozmiarów. Usprawniono też konstrukcję samych zawiasów. Sam komputer jest o 11 proc. lżejszy i o 11 proc. cieńszy od pierwotnej wersji.

HP Spectre x360

Nowy, 13,3-calowy HP Spectre x360 ma też powiększony akumulator, dzięki czemu komputer pracuje bez ładowania o 25 proc. dłużej od poprzednika. Ów akumulator obsługuje też technikę Fast Charge, dzięki czemu już w 90 minut zdąży się naładować do 90 proc.

Komputer będzie też szybszy i bardziej wydajny dzięki zastosowaniu najnowszych układów Intela siódmej generacji („Kaby Lake”). Nie zabraknie też czterech głośników Bang & Olufsen, dwóch złącz USB-C z Thunderbolt 3, jednego USB-A 3.0 i pamięci PCIe SSD (do jednego terabajta).

Najtańsza wersja ma kosztować 1050 dolarów.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Nokia to już nie tylko telefony. Od wczoraj to również producent telewizorów

Dawno, dawno, dawno temu Nokia produkowała kineskopowe telewizory. Teraz wraca na ten...
Czytaj wiecej