Oto laptop, który jest jeszcze cieńszy od Macbooka

HP do tej pory skupiał się na klientach biznesowych. Teraz jednak zaprezentował coś bardzo sexy: smukły, elegancki laptop konsumencki, który jest jednym z najcieńszych na świecie!

HP do tej pory skupiał się na klientach biznesowych. Teraz jednak zaprezentował coś bardzo sexy: smukły, elegancki laptop konsumencki, który jest jednym z najcieńszych na świecie!

Firma HP zaprezentowała nowego, 13-calowego laptopa z linii Spectre, który pracuje pod kontrolą Windows 10. Komputer ten chce być jeszcze piękniejszy od Macbooka i jeszcze wydajniejszy od Macbooka Pro. I patrząc na zapowiedzi HP, ma na to duże szanse!

Obudowa komputera wykonana jest ze wzmocnionego przez włókno węglowe polimeru i szczotkowanego aluminium. Kolorystyka utrzymana jest w matowej czerni z błyszczącymi, cynowymi ornamentami. Całość robi olbrzymie wrażenie swoją grubością, raptem 10,4 mm, a więc tyle, co bateryjka AAA!

HP Spectre

Wygląd to jednak nie wszystko, z czego HP najwyraźniej doskonale zdawało sobie sprawę. W przeciwieństwie do Macbooka i Zenbooka, a więc głównych konkurentów dla tej maszyny posiadających małowydajne procesory Core M, nowy Spectre posiada procesor „Skylake” i5/i7, 8 GB pamięci RAM i 512-gigabajtowy dysk PCIe SSD. Całość uzupełnia 13-calowy, niedotykowy wyświetlacz IPS wzmocniony przez szkło Gorilla Glass i jest chłodzona przez hiperbaryczny system wentylacyjny.

Pracę na komputerze ma ułatwiać podświetlana klawiatura i szklany gładzik oraz zestaw przydatnych złącz, w tym trzy USB Typ-C, z czego jedno z obsługą standardu Thunderbolt 3. Akumulator ma wystarczyć na 9,5 godziny pracy, a masa całego komputera to raptem 1,11 kilograma.

Jak nietrudno się domyślić, komputer do najtańszych nie będzie należeć. Jego najtańsza wersja to równowartość 1169 dolarów…

Tagi wpisu
, ,
Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Ta inteligenta nasadka to zbawienie dla cukrzyków

Świat technologii zdaje się skupiać coraz większą uwagę na dbanie o zdrowie...
Czytaj wiecej