Ten drewniany notebook od HP zdecydowanie wyróżni cię z tłumu

hp wood series
Od pewnego czasu HP stawia na oryginalność i elegancję projektując swoje sztandarowe laptopy. Firma ma już w swojej ofercie notebooki ze skórzanymi obudowami, a teraz – w ramach linii Wood Series – z elementami z drewna.

Wydajność, stabilność i kultura pracy czy sprawny akumulator przestają już wystarczać, by bezwzględnie wyróżnić się z tłumu setek odmian dostępnych na rynku komputerów przenośnych. Niektórzy producenci, z braku wyobraźni, starają się imitować cechy modnych MacBooków, ale HP od długiego czasu kroczy własną drogą.

Firma ma już w swojej ofercie, również w Polsce, komputery Folio, których elementy obudowy wykonane są ze skóry. Teraz dodaje do oferty komputery Wood Series, które właśnie zaprezentowała na targach Computex 2019. Tak jak nazwa sugeruje, laptopy przyciągają wzrok drewnianym palmrestem.

Przede wszystkim elegancja, ale i sprawność. HP Wood Series to bardzo dobre wyposażone notebooki.

Linia Wood Series składać się będzie w zasadzie z wybranych komputerów z nieco bardziej mainstremowej linii Envy –komputery te będą po prostu zamknięte w omawianej tu, drewnianej obudowie. Należeć do nich będą Envy 13, Envy x360 13, Envy x360 15 i Envy 17. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy laptopami z procesorami Core 10. generacji lub Ryzen 2. generacji.

To bez wątpienia komputery wysokiej klasy. Linia Envy ceniona jest za wysokiej jakości podzespoły i solidną konstrukcję. Notebooki te były wielokrotnie chwalone – w tym przeze mnie – w mediach za doskonałe wyważenie między wydajnością a komfortem pracy, na które składają się stabilność, system chłodzenia czy wreszcie odpowiednio skonfigurowany system operacyjny.

Wróćmy jednak do tego drewna. Będzie kilka wariantów obudowy HP Wood Series.

hp wood series

A konkretniej trzy. Do wyboru będzie czarna obudowa z orzechowym drewnem oraz srebrna bądź biała z brzozowym. HP dodaje, że każdy komputer będzie jedyny w swoim rodzaju z uwagi na fakt, że każdy element drewna ma przecież inne rozmieszczenie słojów.

Sprzęt ma się pojawić w sprzedaży na jesieni bieżącego roku. Ceny komputerów HP Envy z linii Wood Series niestety jeszcze nie są znane. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że w zasadzie są specjalnymi wersjami komputerów z wyższej półki cenowej, tanio raczej nie będzie.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

E-booki w wannie, pod prysznicem i na łódce. Nowemu Kindle Paperwhite nie straszna wilgoć

Jedną z wielu przewag książek w papierowej formie jest ich wyższa odporność...
Czytaj wiecej