HP zbudował hybrydę, która drwi z wydajności stacjonarnych komputerów

HP ZBook x2
HP ZBook x2
Osoby, których laptopy odstraszały do tej pory z uwagi na relatywnie małe możliwości sprzętu powinny zainteresować się tą hybrydą. Okazuje się, że można stworzyć komputer przenośny, któremu żadna praca nie straszna.

Dlaczego w ogóle nadal istnieją desktopy? To proste: ich podzespoły są znacznie wydajniejsze od ich mobilnych odpowiedników, no i są zazwyczaj tańsze. Tymczasem podczas konferencji Adobe Max firma HP przedstawiła najpotężniejszą hybrydę komputera z tabletem, jaka jest na rynku. Została ona stworzona po to, aby zadbać o potrzeby w zakresie wydajności i mobilności, tak ważne dla artystów, projektantów i profesjonalistów z dziedziny obrazu cyfrowego, którzy w maksymalnym stopniu wykorzystują możliwości Adobe Creative Cloud oraz innych, równie wymagających aplikacji.

HP ZBook x2 umożliwia projektantom skuteczne tworzenie dzięki procesorom czterordzeniowym Intel Core, pamięci dwa razy większej niż w jakimkolwiek innym komputerze osobistym z odpinaną klawiaturą oraz karcie graficznej Nvidia Quadro Graphics, zapewniającej o 73 procent wyższą wydajność graficzną w porównaniu do Surface Pro.

HP ZBook x2

Cichy, składający się z dwóch wentylatorów system chłodzenia został zaprojektowany w celu rozpraszania ciepła generowanego przez potężną kartę graficzną i procesor. Aby lepiej zaspokoić potrzeby kreatywnych użytkowników, w tym tych korzystających z oprogramowania Adobe, HP opracowało także konfigurowalne, dopasowujące się do aplikacji klawisze HP Quick Keys, dzięki 18 praktycznym skrótom artyści będą w stanie zaoszczędzić sporo cennego czasu.

Tablet i laptop w jednym, o możliwościach porządnego desktopa. Tak w skrócie można opisać HP ZBook x2.

Wielu profesjonalistów z branży kreatywnej korzysta dziś z kilku urządzeń, np. z MacBooka Pro w połączeniu z iPadem, w celu wykonywania tych samych zadań, jakie można wykonać jedynie na HP ZBook x2. Tymczasem HP stworzyło jedno urządzenie, które zapewnia taką samą wydajność, niezależnie od tego, czy jest używane do rysowania czy do pracy w trybie dokowania. Jest też wyposażony w precyzyjny rysik.

HP ZBook x2

HP ZBook x2 w trybie tabletu waży 1,6 kg, a jego grubość wynosi 14,6 mm, natomiast w trybie laptopa waży 2,2 kg przy grubości wynoszącej 20,3 mm. Zawiera też 14-calowy ekran z multidotykiem o rozdzielczości 4K. Podczas pracy przy biurku może on obsługiwać dwa ekrany 4K przy użyciu stacji dokującej ZBook Dock ze złączem Thunderbolt 3.

Jego czas pracy na baterii wynosi 10 godzin , ale wyposażono go także w tryb szybkiego ładowania (do 50 procent w zaledwie 30 minut). HP ZBook x2 oferuje procesor o częstotliwości taktowania do 4,2 GHz z zastosowaniem technologii Intel Turbo Boost, 32 GB pamięci RAM dual channel.

HP ZBook x2 będzie planowo dostępny w Polsce od lutego 2018 roku, w cenach zaczynających się od 1 949 euro (bez VAT).

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Nadal posiadasz aparat cyfrowy? Ach, ty entuzjasto!

Od lat producenci telefonów komórkowych próbowali nam wmówić, że wbudowane w nie...
Czytaj wiecej