Co da nam sieć 5G? To małe urządzonko pozwoli zapomnieć Ci o stałym łączu

htc 5g hub
Tyle się mówi o sieci 5G, o nowych rodzajach urządzeń Internetu rzeczy, ale czy ta nowa technologia zmieni cokolwiek w naszych domach? Jak najbardziej. A my już widzieliśmy urządzenie, które świetnie to ilustruje.

Decydując się na łącze internetowe do domu i biura raczej wybieramy tak zwane łącze stałe. Co prawda oferty operatorów komórkowych na domowy bądź biurowy Internet LTE są całkiem atrakcyjne dla mniej wymagających – z powodzeniem wystarczą do surfowania po witrynach internetowych czy obsługi poczty – tak do wysyłania dużych plików, gier wideo czy do innych poważniejszych zastosowań, raczej się już nie nadają.

Tymczasem sieć 5G ma nam zapewnić zupełnie nowy poziom obsługi. Co prawda w Polsce ma być powszechnie dostępna dopiero za około cztery lata, tak niektórzy producenci już dziś chwalą się pierwszymi produktami, które ją obsługują. My byliśmy na kongresie w Barcelonie i widzieliśmy urządzenie HTC 5G Hub w akcji.

htc 5g hub

HTC 5G Hub zastąpi ci komórkowy dostęp do Internetu na poziomie stałego łącza.

Urządzenie umożliwia płynne odtwarzanie wideo z Internetu w jakości 4K, granie bez opóźnień oraz udostępnienie bezprzewodowo łącza nawet 20 użytkownikom jednocześnie. Oczywiście źródłem sygnału jest ten od operatora komórkowego i jego nadajników 5G.

Dotykowy wyświetlacz sprzętu od HTC o przekątnej 5 cali zapewnia łatwą obsługę nawet dla mniej obeznanych w elektronice użytkowników, natomiast dość pojemny akumulator umożliwi korzystanie z omawianego huba również w podróży.

htc 5g hub

HTC 5G Hub tym samym domowy router Wi-Fi, ograniczając ilość zbędnych kabli. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android Pie i wyposażone jest w układ Qualcomm Snapdragon 855 z modemem Snapdragon X50 5G i modułami antenowymi ze zintegrowanym nadajnikiem RF, oraz antenę RFFE.

Jego cena nie jest znana i po prawdzie pozostaje dla nas bez znaczenia – zanim w Polsce pojawi się 5G, HTC 5G Hub prawdopodobnie doczeka się licznych następców i konkurentów. Stanowi jednak piękną ilustrację tego jak wiele zmieni się po przejściu na piątą generację łączności komórkowej.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Konsolę do gier firmy Atari pokochają „dłubacze”

Firma Atari podzieliła się garścią informacji na temat jej nowej konsoli do...
Czytaj wiecej