Co da nam sieć 5G? To małe urządzonko pozwoli zapomnieć Ci o stałym łączu

htc 5g hub
Tyle się mówi o sieci 5G, o nowych rodzajach urządzeń Internetu rzeczy, ale czy ta nowa technologia zmieni cokolwiek w naszych domach? Jak najbardziej. A my już widzieliśmy urządzenie, które świetnie to ilustruje.

Decydując się na łącze internetowe do domu i biura raczej wybieramy tak zwane łącze stałe. Co prawda oferty operatorów komórkowych na domowy bądź biurowy Internet LTE są całkiem atrakcyjne dla mniej wymagających – z powodzeniem wystarczą do surfowania po witrynach internetowych czy obsługi poczty – tak do wysyłania dużych plików, gier wideo czy do innych poważniejszych zastosowań, raczej się już nie nadają.

Tymczasem sieć 5G ma nam zapewnić zupełnie nowy poziom obsługi. Co prawda w Polsce ma być powszechnie dostępna dopiero za około cztery lata, tak niektórzy producenci już dziś chwalą się pierwszymi produktami, które ją obsługują. My byliśmy na kongresie w Barcelonie i widzieliśmy urządzenie HTC 5G Hub w akcji.

htc 5g hub

HTC 5G Hub zastąpi ci komórkowy dostęp do Internetu na poziomie stałego łącza.

Urządzenie umożliwia płynne odtwarzanie wideo z Internetu w jakości 4K, granie bez opóźnień oraz udostępnienie bezprzewodowo łącza nawet 20 użytkownikom jednocześnie. Oczywiście źródłem sygnału jest ten od operatora komórkowego i jego nadajników 5G.

Dotykowy wyświetlacz sprzętu od HTC o przekątnej 5 cali zapewnia łatwą obsługę nawet dla mniej obeznanych w elektronice użytkowników, natomiast dość pojemny akumulator umożliwi korzystanie z omawianego huba również w podróży.

htc 5g hub

HTC 5G Hub tym samym domowy router Wi-Fi, ograniczając ilość zbędnych kabli. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android Pie i wyposażone jest w układ Qualcomm Snapdragon 855 z modemem Snapdragon X50 5G i modułami antenowymi ze zintegrowanym nadajnikiem RF, oraz antenę RFFE.

Jego cena nie jest znana i po prawdzie pozostaje dla nas bez znaczenia – zanim w Polsce pojawi się 5G, HTC 5G Hub prawdopodobnie doczeka się licznych następców i konkurentów. Stanowi jednak piękną ilustrację tego jak wiele zmieni się po przejściu na piątą generację łączności komórkowej.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

E-booki w wannie, pod prysznicem i na łódce. Nowemu Kindle Paperwhite nie straszna wilgoć

Jedną z wielu przewag książek w papierowej formie jest ich wyższa odporność...
Czytaj wiecej