HTC Desire 10, dla tych rozczarowanych iPhone’em 7

HTC Desire 10
Nowe, eleganckie, metaliczne wzornictwo oraz całkiem bogate wyposażenie sprawiają, że HTC Desire 10 pro oraz Desire 10 lifestyle to najlepsze dotychczas zaprezentowane urządzenia z rodziny Desire. W cenie znacznie niższej od nowego iPhone’a.

Nowe, eleganckie, metaliczne wzornictwo oraz całkiem bogate wyposażenie sprawiają, że HTC Desire 10 pro oraz Desire 10 lifestyle to najlepsze dotychczas zaprezentowane urządzenia z rodziny Desire. W cenie znacznie niższej od nowego iPhone’a.

Firma HTC Corporation zaprezentowała dosłownie przed paroma chwilami telefony HTC Desire 10 pro oraz Desire 10 lifestyle. Oba urządzenia mają stanowić nową jakość w rodzinie HTC Desire, zarówno w kwestii wzornictwa jak i funkcji.

Desire 10 pro wyposażony został w aparaty fotograficzne o bardzo wysokiej rozdzielczości oraz w całkowicie nowy tryb autoportretu panoramicznego, który pozwala wykonać zdjęcia o bardzo szerokim kącie, oraz w funkcje takie jak bardzo szybki (ponoć) czytnik linii papilarnych. HTC Desire 10 lifestyle to z kolei nacisk na wysoką jakość dźwięku i rozwiązanie HTC BoomSound Hi-Fi, zastosowane we sztandarowym modelu HTC 10, oraz 24-bitowe audio wysokiej rozdzielczości.

HTC Desire 10
HTC Desire 10

HTC Desire 10 jest inspirowany stylistyką Art Deco w sztuce i wzornictwie. Edycja lifestyle charakteryzuje się mocno skontrastowanymi, metaliczno-złotymi konturami które obrysowują i definiują miękkie i ciepłe matowe wykończenie telefonu, otulając wyświetlacz o rozmiarach 5,5 cala i rozdzielczości HD (720p), kontrastując jednocześnie z obudową w jednym z czterech różnych motywach kolorystycznych: Stone Black, Polar White, Royal Blue oraz Valentine Lux.

Za sprawą głównego aparatu o rozdzielczości 13 mln pikseli, HTC Desire 10 lifestyle odzwierciedlić może bardzo przyzwoitą ilość szczegółów. Przedni aparat o rozdzielczości 5 mln pikseli umożliwia natomiast proste wykonywanie autoportretów. Można je robić również bez użycia rąk wyzwalając migawkę głosem lub uśmiechem wybierając automatyczny autoportret.

HTC Desire 10 lifestyle oferuje 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Jeśli to za mało, telefon obsługuje karty SD o pojemności do 2 TB. Wszystkie te zdjęcia, gry i inne elementy przetwarza czterordzeniowy procesor. Także zużycie baterii nigdy nie jest problemem, akumulator o pojemności 2700 mAh zamontowany w Desire 10 lifestyle pozwala przez wiele godzin robić zdjęcia, surfować po sieci i bawić się telefonem.

Model HTC Desire 10 lifestyle, dostępny także w wersji dual-SIM zadebiutuje z ceną 1099 PLN. A więc jest ponad trzykrotnie tańszy od iPhone’a 7.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Zupełnie nowy, nieporównywalnie wygodniejszy Android Auto

Google właśnie zapowiedział gruntowną aktualizację systemu Android Auto, stosowanego w samochodach Lexus...
Czytaj wiecej