ZAPOMNIAŁEŚ JUŻ O HTC? TE GADŻETY WSKAZUJĄ NA WIELKI POWRÓT FIRMY

HTC 10
Perfume - HTC 10 - Lifestyle Images
Firma HTC była kiedyś jednym z najważniejszych producentów smartfonów na świecie. Dziś walczy o przetrwanie i szuka nowego pomysłu na siebie. Patrząc po najnowszych jej produktach, w końcu znalazła swoją drogę.

Firma HTC była kiedyś jednym z najważniejszych producentów smartfonów na świecie. Dziś walczy o przetrwanie i szuka nowego pomysłu na siebie. Patrząc po najnowszych jej produktach, w końcu znalazła swoją drogę.

Gdy HTC zaczynał swoje istnienie na rynku w ubiegłym tysiącleciu, plany na przyszłość i oczekiwania nie były zbyt wygórowane. Tajwańska firemka miała zająć się budowaniem modeli referencyjnych smartfonów i urządzeń PDA z systemem Windows Mobile. Problem w tym, że… robiła to dobrze. Firma szybko przykuła uwagę Microsoftu, który szybko pomógł jej stać się jednym z czołowych producentów telefonów z mobilnym Windows.

Microsoft z czasem jednak zaczął zaniedbywać rynek telefonów komórkowych, a pojawienie się na rynku iPhone’a oznaczało koniec pewnej epoki i początek kolejnej, w której nie każdy z dotychczasowych producentów się odnajdzie. HTC zareagował jednak szybko i zainwestował swój czas i energię w projekt pewnej internetowej firmy, która chciała zaistnieć poważniej na rynku smartfonów. I tak pierwszym, historycznym telefonem na rynku z platformą Google Android było właśnie urządzenie HTC.

Pierwszy telefon z Androidem, od HTC
Pierwszy telefon z Androidem, od HTC

HTC przez długi czas królował na androidowym rynku, ale konkurencja nie próżnowała. Potężniejsze, obecne na wielu rynkach firmy, zaczęły się rozpychać łokciami i szturmowały sklepy kolejnymi telefonami z Androidem. Z jednej strony iPhone, z drugiej Sony, LG a przede wszystkim Samsung… potęga HTC zaczęła niknąć w oczach. Dziś firma ta jest na krawędzi zagłady i choć mogło być gorzej, tak trudno mówić o stabilnej sytuacji.

Wtem! Nietypowy sojusz HTC i smartfonowy „killer”

Gdy kolejne telefony HTC, choć całkiem udane, przegrywały pod względem udziałów rynkowych z iPhone’ami czy Samsungami Galaxy, ich producent po cichu nawiązał współpracę z prawdziwym gigantem. Mowa tu o firmie Valve, a więc właścicielu największej platformy dla graczy komputerowych. Owa firma postanowiła wejść w świat wirtualnej rzeczywistości i potrzebowała partnera, który zbuduje i opracuje dla niej odpowiednie gogle. Jak nietrudno się domyślić, tym partnerem zostało HTC.

HTC Vive

Gogle HTC Vive już trafiły do rąk pierwszych klientów i recenzentów i nazywane są godnym rywalem dla zdobywających przebojem rynek i należących do Facebooka gogli Oculus Rift, a wiele recenzji sugeruje wręcz, że Vive są od Oculusa po prostu lepsze. Jakby tego było HTC właśnie zaprezentował swój nowy telefon, który właściwie ma tylko jedną obiektywną wadę, jaką jest jego cena.

HTC 10

Kosztujący trzy tysiące złotych telefon HTC 10 jest wyposażony w absolutnie wszystko. Potężny procesor, bardzo pojemny akumulator, znakomity wyświetlacz, najnowszą wersję Androida i aparat fotograficzny, który, zdaniem pierwszych recenzentów, jest jednym z najlepszych na rynku, a może i najlepszy, zostawiając w tyle nawet imponującą jednostkę z telefonu Galaxy S7.

Czy to wystarczy, by HTC odkopał się z gruzów? Na pewno nie, wszystko bowiem zależy od nas, klientów. Nie spisujmy więc tej firmy na straty. Miała swoje gorsze chwile, ale jeżeli wkrótce zamierzasz wymienić telefon na nowy, HTC 10 powinien być jedną z propozycji do rozważenia. Tak jak gogle Vive, jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z wirtualną rzeczywistością.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Chińczycy zawstydzają gigantów. Jako pierwsi wprowadzą na rynek elastyczny, składany tablet

To Samsung miał być tym producentem, który zadebiutuje na rynku z przełomowym,...
Czytaj wiecej