Ten telefon pochodzi z przyszłości. Poznaj Huawei Mate X

huawei mate x
To najbardziej innowacyjne a zarazem najbardziej futurystyczne urządzenie mobilne od lat. Huawei Mate X to telefon, który w niesamowicie intuicyjny sposób możemy przekształcić w tablet. I jest gotowy na sieć 5G.

Bez wątpienia jednym z głównych tematów tegorocznego kongresu branży mobilnej w Barcelonie były urządzenia wyposażone w elastyczne wyświetlacze. Kilku producentów zaprezentowało swoje pomysły na ich wykorzystanie w swoich sprzętach, ale to Huawei wydaje się kraść uwagę wszystkich. Jego propozycja przypomina bowiem rekwizyty z filmu science-fiction. Mimo iż to produkt, który niebawem ma wejść do sprzedaży.

Huawei Mate X jest zgodnym z siecią 5G telefonem. Jego wyświetlacz jest jednak owinięty wokół niemal całej zewnętrznej części obudowy, a dzięki zamontowanym w jej połowie zawiasom urządzenie możemy wygiąć, przekształcając je w wygodny do czytania i mniej złożonej pracy tablet. Wygląda to przy tym bardzo elegancko, a całość – w przeciwieństwie do konkurencji – pozostaje w miarę smukła.

Huawei Mate X – garść danych technicznych.

Urządzenie w trybie tabletowym ma do zaproponowania użytkownikowi 8-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 2480 x 2200 pikseli. Jeżeli go zegniemy w pół, przekształcając Mate’a X w telefon, będziemy mieli do dyspozycji 6,4-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 2480 x 892 pikseli.

huawei mate x

Z boku urządzenia znajduje się plastikowy fragment obudowy, który ma sprawić, że urządzenie będziemy wygodnie trzymać w ręku w obu trybach pracy. W tym module znajdują się też wszystkie aparaty telefonu – zbudowane przez firmę Leica – oraz czytnik linii papiarnych.

Mate X nie tylko wygląda futurystycznie, ale też jest i gotowy na przyszłośc.

Sprzęt jest gotowy na sieć 5G, która powoli zaczyna być uruchamiana w różnych częściach świata. Choć niestety nie skorzystamy na tym w Polsce – według prognoz, powszechny dostęp do tej sieci mamy zyskać dopiero za jakieś 4-5 lat. 5G ma zapewnić nam jeszcze wydajniejszy transfer danych przy bardzo niskich opóźnieniach. Innymi słowy, będzie wygodniej i szybciej.

Telefon będzie zawierał również bardzo wydajne podzespoły: procesor Kirin 980 z 8 GB RAM i 512 GB pamięci. Jego akumulator o pojemności 4500 mAh będzie można naładować niemal do pełna w 30 minut.

Niestety, cena jest zabójcza. Za Huawei Mate X przyjdzie nam zapłacić 2300 euro. Na razie więc pozostaje ono w zasięgu tylko tych najbardziej zamożnych z nas.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

iMac Pro, czyli obiekt westchnień wszystkich fanów Apple’a

Już jutro w sprzedaży pojawi się najwydajniejszy iMac w historii firmy Apple...
Czytaj wiecej