Kto by pomyślał, że to „chiński zegarek”. Oto Huawei Watch 2

Huawei Watch 2 na zewnątrz wygląda jak elegancki zegarek, a w środku oferuje zaawansowane funkcje sportowe. Ma zwiększać naszą motywację do trenowania i umożliwiać rejestrowanie bieżących postępów.

Huawei Watch 2 na zewnątrz wygląda jak elegancki zegarek, a w środku oferuje zaawansowane funkcje sportowe. Ma zwiększać naszą motywację do trenowania i umożliwiać rejestrowanie bieżących postępów.

Sercem obsługującego sieć 4G zegarka Huawei Watch 2 jest procesor Snapdragon Wear 2100. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w funkcję nawiązywania połączeń, dzięki której użytkownik może dzwonić lub wysyłać SMS-y nie wyjmując telefonu z kieszeni. Zastosowany w urządzeniu system operacyjny to nowy Android Wear 2.0, który zapewnia zgodność zarówno z telefonami z Androidem, jak i z iPhone’ami.

Funkcja niezależnych połączeń komórkowych oraz wbudowany chip GPS pozwolą użytkownikowi odbierać połączenia telefoniczne i SMS-y, a także korzystać z takich aplikacji jak Uber, Foursquare czy Facebook Messenger.

Huawei Watch 2 pełni też funkcję osobistego trenera.

Urządzenie zaproponuje trening szyty na miarę, mierzy też naszą aktywność i sam proponuje efektywniejsze treningi. Czujniki rejestrują szereg danych przedstawiających np. dystans, prędkość, liczbę kroków, puls, spalane kalorie, rodzaj chodu, trasę i inne. Nie trzeba się również martwić o przypadkowe zachlapanie – Huawei Watch 2 spełnia normy IP68.

Biegacze mają do wyboru szereg różnych programów. Zegarek Huawei Watch 2 będzie również monitorował bieg w czasie rzeczywistym i powiadamiał użytkownika o pokonanej odległości, stanie realizacji założonego celu oraz ostrzegał, gdy puls będzie niebezpiecznie podwyższony. Ponadto Huawei Watch 2 może wysyłać szybkie powiadomienia, czy podczas treningu trzeba przyspieszyć czy zwolnić.

Huawei Watch 2

Dzięki chipowi GPS i Glonass, umieszczonemu w Huawei Watch 2 oraz systemie wykrywania tętna, zegarek potrafi nie tylko śledzić trasę treningu, ale i zmierzyć maksymalny pobór tlenu (VO2max) po każdym biegu. Zegarek Huawei Watch 2 pozwala również dodawać muzykę do treningów, oddając do dyspozycji około 2,5 GB pamięci wewnętrznej lub słuchać utworów z aplikacji zewnętrznych, takich jak Google Play.

Urządzenie pomaga również prowadzić zdrowy tryb życia przez całą dobę. Aplikacja Daily Tracking policzy, ile kroków użytkownik pokonał danego dnia, ile czasu poświęcił na ćwiczenia o umiarkowanej i dużej intensywności, a także zanotuje, ile razy wstawał po długim siedzeniu. Ciągłe monitorowanie pracy serca pozwoli rejestrować w tle tętno, a informacje na temat jego zakresu w ostatnich sześciu godzinach otrzymuje się w postaci krzywej. Huawei Watch 2 zmierzy też pracę serca podczas odpoczynku.

No i specyfikacja. Również okej.

Wyświetlacz AMOLED 1.2 cala, o zagęszczeniu 326 pikseli na cal, jest pokryty szkłem Corning Gorilla Glass. Wymiary zegarka to 48,9 x 45 x 12,6 mm. Wyposażony jest również w akumulator o pojemności 400mAh, który wytrzymuje dwa dni przy zwykłym użytkowaniu, do 10 godzin w trybie treningowym, a do 3 tygodni w trybie zegarka.

Kto by pomyślał, że jeszcze nie tak dawno temu „chiński zegarek” kojarzył się z tandetą…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Takiego gadżetu jeszcze nie było. Oto inteligentny różaniec, prosto z Watykanu

Cyfrowa rewolucja dotyka niemal wszystkich dziedzin życia. Również tych związanych z religią....
Czytaj wiecej