Poczuj się jak Hugh Hefner – jego rzeczy idą pod młotek!

Szlafrok, w którym zazwyczaj paradował Hugh Hefner, fot. Julien's Auction
Szlafrok, w którym zazwyczaj paradował Hugh Hefner, fot. Julien's Auction
Może Hugh Hefner nie uchodził za wzór do naśladowania, ale swoją pasją i odwagą zapracował na status legendy. Rok po jego śmierci dom aukcyjny Julien's Auction z Los Angeles organizuje licytację pamiątek po twórcy "Playboya", a dochód z aukcji wesprzeć ma działania Hugh M. Hefner Foundation w walce o wolności obywatelskie w Stanach Zjednoczonych.

Mimo wzbudzania sporych kontrowersji nie można Hefowi odmówić fantazji. Wielu go nienawidziło, wielu szczerze podziwiało. Zwykło się mawiać, że żył tak, jak inni by chcieli, a gdy odszedł, niejedna osoba uroniła łzę. Po śmierci swojego twórcy “Playboy” rzecz jasna nadal działa – podobnie jak założona przez niego jeszcze w latach 60. Hugh M. Hefner Foundation, która przez dekady stawała w obronie uciśnionych, walcząc o swobody obywatelskie. To jednak mniej znany fakt z jego życia, bo – nie oszukujmy się – większość kojarzyła go z produkcji soft porno, nie zaś z filantropii i działalności społecznej. Teraz działalność tę będą mogli wesprzeć fani legendarnego wydawcy, ponieważ rzeczy, jakie Hugh Hefner po sobie zostawił, trafią na aukcję!

Kapitańska czapka i spinki z króliczkiem Playboya, które zazwyczaj nosił Hugh Hefner, fot. Julien's Auction
Kapitańska czapka i spinki z króliczkiem Playboya, które zazwyczaj nosił Hugh Hefner, fot. Julien’s Auction

Licytację przeprowadzi dom aukcyjny Julien’s Auction z Los Angeles, a pod młotek pójdzie sporo rarytasów. Wśród pamiątek nie zabraknie między innymi równie legendarnego, co jego właściciel, bordowego szlafroka, w którym Hugh Hefner tak często paradował. Wylicytować będzie można także nieodzowny atrybuty Hefa – jego kapitańską czapkę oraz spinki do mankietów z króliczkami “Playboya”. Poza tym aukcja obfitować będzie w unikaty, wśród których największym będzie zapewne pierwszy numer magazynu “Playboy”. Znajdzie się też sporo ekskluzywnych wydań; niepublikowanych fotografii (część w formie żelatynowych odbitek). Ich wartość szacowana jest na czterdzieści tysięcy dolarów! Do tego oczywiście kolekcje sztuki, płyt winylowych, książek oraz przedmioty osobiste. Wśród nich takie cacka, jak maszyna do pisania, z której Hugh Hefner korzystał na początku kariery, czy jego prywatne “Monopoly”, nawiązujące do słynnej Playboy Mansion.

Pierwszy numer "Playboya", fot. Julien's Auction
Pierwszy numer “Playboya”, fot. Julien’s Auction

Zapewne Hugh Hefner nie oczekiwał, ze zapoczątkowana przez niego w latach 50. XX wieku rewolucja seksualna wyniesie go na sam szczyt. Aukcje takie, jak ta w Julien’s Auction, są natomiast rzadkimi okazjami, by fani mogli zbliżyć się do swoich idoli. Jeśli także do nich należycie, sprawdźcie warunki dołączenia do licytacji. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Maszyna, z której Hugh Hefner korzystał w latach 50., fot. Julien's Auction
Maszyna, z której Hugh Hefner korzystał w latach 50., fot. Julien’s Auction

Pamiątki, które zostawił po sobie Hugh Hefner, trafią pod młotek w czterech sesjach. Dwie z nich odbędą się w piątek 30 listopada, a kolejne dwie następnego dnia – w sobotę 1 grudnia. W obu przypadkach pierwsza sesja rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu pacyficznego (19:00 czasu polskiego), a druga o 13:00 (22:00). Cały dochód przekazany zostanie na konto Hugh M. Hefner Foundation, która kontynuuje społeczną działalność swojego założyciela. Szczegóły licytacji i dokładny wykaz przedmiotów wystawionych na aukcję znajdziecie na stronie domu Julien’s Auction.

Prywatny egzemplarz "Playboy Legacy Collection" Hugh Hefnera, fot. Julien's Auction
Prywatny egzemplarz “Playboy Legacy Collection” Hugh Hefnera, fot. Julien’s Auction
Prywatny egzemplarz "Monopoly" Hugh Hefnera, fot. Julien's Auction
Prywatny egzemplarz “Monopoly” Hugh Hefnera, fot. Julien’s Auction
Autor artykułu
More from Damian Halik

Designerskie domy, które NASA może stworzyć na Marsie

Choć dla postronnych obserwatorów może się to wydać niedorzeczne, na naszych oczach...
Czytaj wiecej