Hygge Circles Ugakei, czyli glamping w nordyckim stylu

Hygge Circles Ugakei, Nordisk, PR Times
Hygge Circles Ugakei, fot. Nordisk/PR Times
Ten niesamowity projekt jest właśnie realizowany w dolinie rzeki Uga niedaleko Nagoi – choć podobieństwo nie musi być celowe, miłośnicy filmów kultowego Studia Ghibli od razu zauważą w klimatycznych wizualizacjach nawiązania do twórczości Hayao Miyazakiego.

Japończycy w wielu kwestiach mają specyficzne gusta, ale tym konkretnym projektem bez wątpienia przyciągnąć uwagę niejednego obcokrajowca. Zwłaszcza europejczycy powinni się w Hygge Circles Ugakei poczuć jak w domu. Wielu czytelnikom prawdopodobnie jako pierwsze w oczy rzuciło się słowo hygge – i słusznie. To duńskie określenie komfortu od kilku lat uchodzi za kwintesencję skandynawskiego stylu życia; osiągnięcia równowagi, prowadzącej oczywiście do poczucia szczęścia. To wyjątkowe miejsce jest natomiast efektem ścisłej współpracy Japończyków z Duńczykami.

Natura, świeże powietrze i zrównoważony rozwój kamieniem węgielnym Hygge Circles Ugakei

Hygge Circles Ugakei, Nordisk, PR Times
Hygge Circles Ugakei, fot. Nordisk/PR Times

Inicjatorem projektu jest duńska firma Nordisk, która od lat promuje aktywny wypoczynek i skandynawski styl życia. Hygge Circles Ugakei (choć patrząc na materiały prasowe, powinienem raczej stosować zapis Hygge Circles // Ugakei) jest natomiast projektem wyjątkowym, bo przyświecają mu niesamowicie ambitne cele. Poza własną filozofią szczęścia Duńczycy chcą bowiem promować Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Na wszystko to jest też oczywiście aprobata czynnie uczestniczących w projekcie Japończyków. W myśl tej współpracy w niemal dziewiczych lasach wyrośnie natomiast wyjątkowy camping, choć przewija się tu też określenie park tematyczny.

Jaki park? Tematami, które bez wątpienia jako pierwsze przychodzą do głowy, są natura oraz pewne anime. I to nie byle jakie! Zjawiskowa sceneria z miejsca kojarzy się bowiem z “Księżniczką Mononoke” – kultową animacją Hayao Miyazakiego i Studia Ghibli. Opowieść o walce strażników lasu z niszczącymi przyrodę ludźmi doskonale pasuje do celów ONZ. Jeżeli japońsko-duński zespół planuje ten glamping rozwinąć do rozmiarów parku tematycznego, trudno o lepsze przesłanie.

Nie pakujcie jeszcze swoich plecaków!

Hygge Circles Ugakei, Nordisk, PR Times
Hygge Circles Ugakei, fot. Nordisk/PR Times

Zdjęcia udostępnione przez Nordisk zdecydowanie rozbudzają fantazję i – zwłaszcza teraz, w sezonie wakacyjnym – chciałoby się tam pojechać natychmiast. Park powstaje w dolinie rzeki Uga na wyjątkowo urozmaiconym terenie. Przebiega tamtędy kilka szlaków turystycznych, a wznoszące się na ponad 1000 metrów okoliczne góry oferują też widok na Ocean Spokojny. Miasteczko Inabe, na którego obrzeżach rozciągnie się ten park, leży natomiast między Nagoją a Kioto, oferując doskonałą komunikację, a jednocześnie ucieczkę od miejskiej turystyki. Do jego ukończenia jednak jeszcze długa droga, choć Duńczycy zdążyli już pochwalić się przedsięwzięciem. Na szczęście nic nie wskazuje na to, by problemy wynikające z pandemii miały jakkolwiek wpłynąć na plan robót. Jeśli nic się nie zmieni, pierwsi goście zawitają w Hygge Circles Ugakei wiosną przyszłego roku.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Lexus dominuje i zwycięża w Autobacs SUPER GT 2019!

Droga po tytuł w tegorocznej edycji Autobacs SUPER GT była kręta, a walka...
Czytaj wiecej