Hyperice Venom – przydatny przed treningiem i po nim

Hyperice Venom, Venom, Hyperice
Pas z serii Venom, fot. Hyperice
Przed aktywnością fizyczną należy pamiętać o właściwej rozgrzewce – zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, natomiast po treningu istotne jest też utrwalenie jego efektów. Co ciekawe, w obu tych czynnościach (i nie tylko) pomogą nam produkty z serii Venom od Hyperice.

Hyperice zdobyło swego czasu sporą popularność za sprawą pistoletów do masażu, o których zresztą pisałem. Firma produkuje też między innymi pas wibracyjny, mający rozprawić się z bólami pleców czy mięśniowymi, a ostatnio poszerzyła swój asortyment. Oprócz wspomnianych urządzeń w ich ofercie pojawiły się także opaski na ramię czy nogę sygnowane linią VENOM – podobnie jak wspomniane pasy wibrujące. Dzięki użyciu temperatury oraz wibracji oddziałują one na odpowiednie mięśnie. Ich działanie może natomiast okazać się pomocne zarówno podczas rozgrzewki, jak i po treningu, kiedy odczuwamy bóle mięśniowe. Takich urządzeń używają chociażby zawodnicy Tottenhamu Hotspur, czym na Instagramie pochwalił się ostatnio José Mourinho.

Produkty Hyperice z serii Venom mają pomóc użytkownikowi zmniejszyć sztywność i bóle mięśni. Pozwalają także przyspieszyć regenerację mięśni. Wyposażone są w specjalną technologię umożliwiającą rozgrzanie do 70°C w zaledwie 90 sekund. Urządzenia zaprojektowano dla różnych części ciała: pas na brzuch, opaska na nogę oraz na ramię (rękaw) – w zależności od naszych potrzeb.

Urządzenie samo pomoże nam dobrać odpowiedni tryb

Z pomocą przychodzi zainstalowany na urządzeniu wyświetlacz. Do wyboru mamy trzy poziomy intensywności rozgrzewania oraz trzy typy wibracji – ciągły, zmienny i pulsacyjny. Jako optymalny czas pracy opasek i pasa Hyperice wskazane jest 20 minut, a urządzenie może wyłączyć się automatycznie po ukończeniu programu, jeśli o tym zapomnimy.

Pasy i opaski z serii Venom mogą być stosowane także przez osoby z siedzącym trybem życia lub kierowców. Napięte mięśnie rąk czy nóg w samochodzie mogą się dać później mocno we znaki, dlatego opaska pomoże nam się zrelaksować. Producent jako przykład podaje użycie jej w samolocie, kiedy długo znajdujemy się w tej samej pozycji.

Rozmiary urządzeń od Hyperice są uniwersalne

Dopasujemy je do sylwetki bardzo wysportowanej, a także bardziej… siedzącej. Urządzenie oprócz wyeliminowania dotychczasowego bólu ma także sprawić, że zapomnimy o nim w przyszłości. Używanie Venoma zgodnie z zaleceniami, a więc przez 20 minut, powinno pozwolić nam na sześciokrotne użycie między ładowaniami. Bateria wystarcza bowiem na około dwie godziny pracy. Cena sprzętu to około 999 zł.

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

Hamilton po raz szósty

W swoich osiągnięciach zaczyna doganiać Michaela Schumachera, i chociaż ułatwia mu to...
Czytaj wiecej