II Warszawski Festiwal Kulinarny: tam trzeba być!

Organizatorem wydarzenia jest m.in. Grzegorz Łapanowski, fot. warszawskifestiwalkulinarny.pl
Organizatorem wydarzenia jest m.in. Grzegorz Łapanowski, fot. warszawskifestiwalkulinarny.pl
W weekend 15-16 września w Wilanowie odbędzie się druga już edycja Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego. Organizatorzy zadbali w tym roku o różnorodność formy i treści, a także o to, by event przyciągnął całe rodziny.

Po tegorocznych międzynarodowych wydarzeniach kulinarnych, takich jak niezapomniane Lexus Hybrid Cuisine czy niedawne Terroir Warsaw 2018, przyszedł czas na kolejny festiwal, tym razem skupiony na naszej rodzimej kuchni. W dniach od 15 do 16 września na terenie Wilanowa odbędzie druga już edycja Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, zarówno dla profesjonalistów i wytrawnych smakoszy jak i tych, którzy w ramach obecności na evencie chcieliby zwyczajnie poszerzyć własne horyzonty.

Choć większość punktów programu imprezy jest bezpłatna, to na niektóre z nich trzeba będzie się z wyprzedzeniem zapisać ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Możliwość taką uzyskamy już 3 września za pośrednictwem formularza dostępnego pod linkiem podanym na Facebooku wydarzenia. Warto już teraz zapoznać się z harmonogramem, aby zawczasu wybrać z bogatej oferty atrakcje, które najbardziej nas interesują – wydarzenie odbywać się będzie w kilku lokalizacjach jednocześnie, nie posiada więc liniowego scenariusza i poszczególne panele mogą nakładać się na siebie czasowo.

Z czego zatem będziemy mogli wybierać?

Temat żywienia zaprezentowany zostanie w bardzo szerokim ujęciu, uwzględniającym nie tylko tajniki sztuki kulinarnej, ale także wpływ jedzenia na polską tradycję, nasze codzienne samopoczucie, jakość życia naszych dzieci, środowisko, czy nawet politykę. Wiedzę o kulinariach poszerzymy za sprawą różnych sposobów przekazu: wykładów, dyskusji, pokazów (nierzadko połączonych z degustacjami), praktycznych warsztatów oraz wystawy. Program jest mocno urozmaicony i nastawiony na różnorodność formy i treści, będzie zatem w czym wybierać.

II Warszawski Festiwal Kulinarny, fot. Instagram @warszawski_festiwal_kulinarny
II Warszawski Festiwal Kulinarny, fot. Instagram @warszawski_festiwal_kulinarny

Organizatorzy zadbali także o edukację poprzez zabawę dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Nauczą się one, jak prawidłowo przechowywać poszczególne produkty żywnościowe i zostaną poinstruowane, jak przyrządzić z nich pyszne i zdrowe smakołyki. Dowiedzą się też, że picie wody nie musi być nudne, gdy wiesz, czym urozmaicić jej smak. Będą też zajęcia ruchowe i manualne, po których Wasze dumne latorośle zabiorą do domu własnoręcznie wykonane skarby: pachnące mydełka glicerynowe, słoiki z mini-ekosystemami roślinnymi, gliniane naczynia, przeszklone obrazki z suszonej flory, a także miniaturowe ogródki dla elfów.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego. Poniżej relacja z zeszłorocznej edycji wydarzenia, które odbyło się na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego:

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Lexus ES F Sport: bestia drzemiąca w luksusowym sedanie

Już jakiś czas temu ucieszyliśmy się na wiadomość, że wkrótce na Starym...
Czytaj wiecej