Nowojorska Industry Kitchen oferuje pizzę za 2000$

Prowadzisz lokal gastronomiczny w Nowym Jorku, w okolicy dzielnicy finansowej. Co zrobisz, by wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć specyficzną grupę okolicznych konsumentów? Industry Kitchen postanowiło wykarmić ich ego!

Prowadzisz lokal gastronomiczny w Nowym Jorku, w okolicy dzielnicy finansowej. Co zrobisz, by wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć specyficzną grupę okolicznych konsumentów? Industry Kitchen postanowiło wykarmić ich ego!

Otwierając restaurację na Manhattanie, powinieneś zacząć od podjęcia decyzji, dla kogo chcesz gotować. Centrum Nowego Jorku zamieszkują ludzie bardzo specyficzni, a sprostanie ich wymaganiom to nie lada wyczyn. Oczywiście miasto przyciąga także dziesiątki milionów turystów, których również trzeba wykarmić. Obie grupy są jednak na tyle odległe, że ciężko byłoby skomponować menu, które zaspokoiłoby apetyt każdej ze stron. Szefowie Industry Kitchen postanowili jednak zaryzykować i stworzyć menu, które przyciągnie obie te grupy.

Restauracja znajduje się na rogu South Street i Maiden Lane, w pobliżu słynnej Wall Street. Nowoczesny lokal przykuwa uwagę przechadzających się wzdłuż nabrzeża East River, ale wbrew pierwszemu wrażeniu, menu Industry Kitchen nie odstrasza cenami. Są one dość przystępne (jak na warunki amerykańskie), a wybór jest całkiem spory. Jednak wśród sporego wyboru różnego rodzaju dań, wybija się Pizza 24K… Podczas gdy inne pizze mieszczą się w przedziale cenowym 14-20 dolarów, przy wspomnianej pozycji widnieje liczba 2000 – i nie jest to błąd w druku.

Pizza 24K, fot. Industry Kitchen

Pizza 24K została stworzono nie tyle, by zaspokoić głód, co stać się pokarmem dla duszy. A mówiąc precyzyjniej: dla ego bogatych klientów. Jak mówi Braulio Bunay, szef kuchni Industry Kitchen: „ta pizza jest uosobieniem dekadencji. To idealny posiłek, gdy masz ochotę na coś wystawnego”.

Tak wysoką cenę, pizza zawdzięcza oczywiście dodatkom. Na cieście, z pieca opalanego drewnem, lądują trufle i foie gras. Do tego brytyjski ser pleśniowy typu Stilton  oraz Oserta – jeden z najdroższych na świecie gatunków kawioru. Wszystko wykończone jest płatkami dwudziestoczterokaratowego złota, importowanymi z Ekwadoru. Całość warta dokładnie 2000 dolarów.

Ważne by pamiętać, że Pizza 24K nie jest dostępna w Industry Kitchen od ręki. By jej skosztować, należy złożyć zamówienie 48 godzin wcześniej.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Lexus Leszno nowym salonem japońskiej marki w Polsce

Wysoka jakość sprawia, że japońskie samochody cieszą się w Polsce olbrzymią popularnością,...
Czytaj wiecej