Polski gadżet Neuroon Open podbija Kickstarter

Neuroon Open, fot. Inteliclinic
Neuroon Open, fot. Inteliclinic
Jak przeanalizujesz swój sen, tak się wyśpisz – mówią przedstawiciele polskiego start-upu Inteliclinic, którzy już po raz drugi skutecznie zawojowali Kickstarter. Ich rewolucyjna opaska analizująca sen – Neuroon Open – w 24 godziny osiągnęła 100'000$, stanowiące cel minimalny. To już drugi projekt warszawskiej firmy, który zostanie sfinansowany przez internetową społeczność.

Wiecie czym jest świadomy odpoczynek? Polski start-up Inteliclinic sprowadza jego definicję do parafrazy starego powiedzenia: “Jak przeanalizujesz swój sen, tak się wyśpisz”. Firma założona w Warszawie przez Kamila Adamczyka, Janusza Frączka i Chrisa Chojnowskiego w 2013 roku, błyskawicznie zabłysnęła na międzynarodową skalę. Ich produktem jest Neuroon – rewolucyjna opaska analizująca sen. Pierwsza generacja tego pomysłowego gadżetu przyniosła spółce sporo nagród i dobrą prasę na całym świecie. Projekt sfinansowano za pośrednictwem Kickstartera, gdzie wsparło go niemal dwa tysiące osób, przelewając na konto Inteliclinic prawie pół miliona dolarów. Firma jednak nie stoi w miejscu, koncepcja opaski stale jest rozwijana, a niedawno na największy na świecie serwis crowdfundingowy trafiła akcja wspierająca jej nową wersję – Neuroon Open.

Zespół Inteliclinic - twórcy opaski Neuroon Open
Zespół Inteliclinic – twórcy opaski Neuroon Open

Spółka Inteliclinic radzi sobie tak dobrze, że doczekała się między innymi siedziby w San Francisco, którą zarządza Tomasz Kolodziejak. Funkcjonowanie w okolicy słynnej Doliny Krzemowej (nawet połowicznie), zapewne także działa na pomysłowość polskich inżynierów stymulująco. Neuroon nie ma sobie równych wśród konkurencyjnych urządzeń, zapewniając kompleksowe dane dotyczące jakości naszego snu. Ale o co w tym wszystkim chodzi?

Neuroon Open jest maską analizującą jakość snu – to już wiecie. Urządzenie jest stosunkowo wygodne, dzięki czemu nie przeszkadza podczas snu. Jego zadaniem jest pomiar wszelkich możliwych parametrów, na podstawie których tworzona jest “architektura snu”. Mowa o badaniu fal mózgowych, tętna, nasycenia tlenem, zmian temperatury skóry oraz naszego ruchu w trakcie snu. Wszystko to składa się na obraz naszego snu (wspomniana architektura), który za pośrednictwem aplikacji Neuroon App możemy dogłębnie prześledzić. Na podstawie uzyskanych wyników, tworzona jest lista zaleceń, które służyć mają poprawie nawyków podczas spania. Poza testami, urządzenie umożliwia też przeprowadzenia medytacji. Jak dotąd kampanię na Kickstarterze wsparło niemal tysiąc siedemset osób, które przelały na konto Neuroon Open 265’000 dolarów.

Neuroon Open w 24 godziny osiągnął założony cel, a każdy, kto nie chciałby przespać okazji, ma jeszcze tydzień, by wesprzeć akcję i otrzymać gadżet. Zainteresowanych odsyłam na stronę Kickstarter.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Ewolucja znanych aktorów okiem Jeffa Victora

Niejeden artysta gościł już na łamach EXU Magazine, ale takiego CV jak...
Czytaj wiecej