Inteligentna waga od Xiaomi

Mi Smart Scale 2
Mi Smart Scale 2, źródło: mi-home.pl
Z biegiem lat XXI wieku coraz więcej sprzętu domowego jest rozwijane lub przedefiniowane. Klasyczny telewizor, zegar, lodówka czy szczoteczka do zębów są wypierane. Kolejnym takim sprzętem jest waga.

Firma Xiaomi w naszym kraju zasłynęła głównie tanimi smartfonami, smartwatchami czy słuchawkami. Jednak w swoim katalogu chiński potentat ma również mnóstwo sprzętu domowego, jak szczoteczka do zębów, suszarka czy waga.

Czy inteligentne wagi, w tym Mi Smart Scale 2, zmienią rynek?

Waga od wielu lat pomagała ludziom kontrolować ciężar swojego ciała. W oparciu o wyniki, które otrzymywali, stwierdzali, czy dieta jest skuteczna. Należy jednak zdać sobie sprawę, że waga ciała nie jest odpowiedzią na wszystko. Przecież mięśnie ważą więcej od tłuszczu, a zatem skuteczny trening zmieniający odłożony tłuszcz w tkankę mięśniową sprawi, że będziemy ważyć więcej.

fot. materiały prasowe Xiaomi

Wydaje się, że właśnie dlatego producenci zrozumieli, że rozwój technologii pomoże też w zwiększeniu technicznego zaawansowania sprzętów domowych. Na czym polega sprzęt od Xiaomi? Działa on w oparciu o bioimpedancję elektryczną, o w której pisaliśmy w lipcu.

Jak działa BIA?

Dla przypomnienia:

„Mięśnie zawierają wodę, która przewodzi prąd i bez problemu przepuszczają impulsy elektryczne. Woda w tłuszczu występuje natomiast w małych ilościach, tkanka ta będzie więc stawiać opór. Właśnie w ten sposób wyliczany jest procentowy udział mięśni czy tłuszczu w naszym ciele.”

Właśnie takie impulsy przechodzą przez nasze ciało, gdy staniemy boso na Xiaomi Mi Smart Scale lub Smart Scale 2.

Do pełnego korzystania z urządzenia potrzebujemy aplikacji na smartfona Mi Fit. Niektórzy mogą znać ją już dzięki opaskom fitness od chińskiej firmy. Po połączeniu urządzenia z telefonem i zważeniu otrzymamy następujące informacje: współczynnik BMI, poziom tkanki tłuszczowej i tłuszczu trzewnego, zawartość wody, informacje o przemianie materii, masie kostnej i mięśni, a także określenie typu sylwetki. Wszystko to okraszone obrazkowym diagramem oraz opisem.

Recenzja wagi na oficjalnym kanale Xiaomi na Youtube

Dokładność i elegancja

Producent reklamuje, że waga wskazuje ciężar z dokładnością do 50 gram. Nie informuje jednak, jak dokładne są inne analizy np. zawartości tłuszczu w organizmie czy wody. Z opinii użytkowników urządzenia można wnioskować, że jest dość dokładne, jednak może różnić się o 1% od rzeczywistego. To naprawdę dobry wynik.

Jak zwykle w przypadku sprzętu tej firmy sprzęt wygląda również ładnie, ma opływowy kształt, gładkie krawędzie i biały kolor. Waga wykonana jest z hartowanego szkoła. Wciąż jednak zwykła waga łazienkowa w naszym kraju jest znacznie popularniejsza w gospodarstwach domowych.

Inteligentne wagi, takie jak od Xiaomi, nie zdobyły popularności równie szybko, co smartwatche i opaski fitness. Urządzenie jest jednak cenione, o czym świadczy fakt, że od premiery utrzymuje mniej więcej te samą rynkową cenę. W zależności od sklepu możemy kupić ją od 119 do 139 zł.

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

Co na nas czyha latem?

Do początku kalendarzowego lata pozostały już niecałe dwa tygodnie, ale upały opanowały...
Czytaj wiecej