Ten piekarnik sam dostosuje parametry do potrawy, którą pieczesz

inteligentny piekarnik Whirlpool
Mamy już inteligentne termostaty, pralki, lodówki czy głośniki. Whirlpool na targach CES 2019 pokazał inteligentny… piekarnik. Na dodatek jest on czymś znacznie więcej, niż tylko przekombinowanym gadżetem.

Inteligentny piekarnik Whirlpoola powstał w laboratoriach W Labs – a więc w miejscu, które producent nazywa „kuźnią innowacyjnych pomysłów”. A omawiany produkt firmy faktycznie jest innowacyjny. Potrafi bowiem pomóc nawet największym kuchennym ciamajdom w upieczeniu pysznej potrawy.

Whirlpool Smart Countertop Oven – bo tak nazywa się oficjalnie piekarnik – potrafi bowiem rozpoznawać produkty, które zostały w nim umieszczone. I odpowiednio dopasowuje sposób wypiekania na podstawie zebranych przez siebie informacji. Wspomniana automatyka jest opcjonalna – możemy być spokojni, piekarnik nigdy na nas nie wymusi na siłę swojej „mądrości”.

Whirlpool Smart Countertop Oven – jak działa inteligentny piekarnik?

inteligentny piekarnik Whirlpool


Urządzenie zawiera w środku kamerę, która pozwala nam na podejrzenie wypiekanej potrawy przez mobilną aplikację. Potrafi też ocenić temperaturę samej potrawy a także wysyłać powiadomienia na nasz telefon, gdy dany etap wypiekania zostanie zakończony. Współpracuje też z Asystentem Google i Alexą, a jego system czujników rozpoznaje potrawy i na życzenie automatycznie dopasowuje tryb pracy całego piekarnika.

Dane na temat poszczególnych potraw zapewnia platforma Yummly, która – jak chwali się Whirlpool – jest nadzorowana przez szefów kuchni światowej sławy. Takich jak Carla Hall, Richard Blais czy Jet Tila. Dostępna ma być też rozszerzona wersja Yummly o nazwie Yummly Pro – nie wiemy jednak ile będzie kosztować i co właściwie dodatkowego zaoferuje ewentualnym abonentom.

Whirlpool Smart Countertop Oven ma wkrótce pojawić się w sprzedaży. Będzie dość drogi: cena na rynek amerykański została wyznaczona na 800 dol. Niektórzy, szczególnie ci o kulinarnych „dwóch lewych rękach”, będą jednak traktować go jak zbawienie…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

To koniec pewnej epoki. Nowy telefon OnePlusa jest świetny… i drogi

OnePlus to firma, która wyspecjalizowała się w tworzeniu świetnych telefonów klasy premium...
Czytaj wiecej