W Nowym Jorku otwarto trzeci INTERSECT by Lexus

INTERSECT by Lexus w Nowym Jorku, fot. Lexus
INTERSECT by Lexus w Nowym Jorku, fot. Lexus
Unikatowy design, wyjątkowa kuchnia i przestrzeń, w której odbywają się niepowtarzalne wydarzenia kulturalne – tak w dużym skrócie można opisać INTERSECT by Lexus. Skupione na mistrzowskiej precyzji oferowanych usług luksusowe centra kulturalne japońskiej marki istnieją już w Tokio i Dubaju, a ostatnio trzeci lokal (największy z dotychczasowych) otwarto w Nowym Jorku. Jak wygląda luksus, który przekracza motoryzacyjne granice i trafia do kulturalno-kulinarnej przestrzeni?

Nowy Jork od zawsze jest kulturalną stolicą świata. Nie ma więc przypadku w tym, że kolejny lokal INTERSECT by Lexus otwarto właśnie tam. Nowe centrum luksusowego stylu życia na Manhattanie ulokowano dokładnie w pełnym energii Meatpacking District. Japończycy udowadniają w ten sposób swoje wsparcie dla innowacyjności na poziomie lokalnym. Mowa bowiem o przestrzeni, w której spotkać można olbrzymie pokłady kreatywności i gotowości do działania. Przestrzeń, jaką oferuje INTERSECT by Luxus, ma dać im ujście.

Charakterystyka Nowego Jorku i jego miejsce w światowej kulturze sprawiły, że stworzenie tu INTERSECT by Lexus było tylko kwestią czasu. Połączenie wyjątkowego designu naszego centrum z wyobraźnią mieszkańców Big Apple będzie inspiracją dla nowego pokolenia twórców i innowatorów.– Yoshihiro Sawa, prezydent Lexus International

Nowojorska placówka to trzecia filia INTERSECT by Lexus na świecie. Wcześniejsze dwa otwarto w Tokio oraz Dubaju, ale to najnowszy z lokali może pochwalić się 1530 metrami kwadratowymi powierzchni. To unikalne centra kultury, w których kreatywni ludzie w końcu mogą podzielić się swoimi pomysłami ze światem. A wszystko to w otoczeniu mistrzowskiego designu i sztuki kulinarnej na najwyższym poziomie. Wystrój wnętrz ponownie zaprojektował Masamichi Katayama, właściciel firmy Wonderwall, nawiązując oczywiście do mistrzów Takumi.

Filozofia INTERSECT by Lexus

Wnętrze nowojorskiego INTERSECT by Lexus, fot. Lexus
Wnętrze nowojorskiego INTERSECT by Lexus, fot. Lexus

Lokale japońskiej marki opierają się na pięciu filarach: gościnności, sztuce kulinarnej, designie, rozrywce i technologii. Każdy z klubów ma więc wyjątkowy charakter, wykorzystują różne aspekty kultury i krzyżując lokalne inicjatywy, życia danego miasta, z globalnymi trendami. Tu należy upatrywać źródeł wyjątkowości tych miejsc i odbywających się tam wydarzenia.

Nowojorski INTERSECT by Lexus mieści się na trzech piętrach, a każde z nich ma do zaoferowania coś innego. Na parterze mieści się kawiarnia, salon z unikatowymi przedmiotami spod szyldu Crafted for Lexus oraz Galeria Publiczna. To właśnie tutaj obok koncepcyjnych produktów znajdą się niestandardowe wystawy i instalacje.

Na drugim poziomie pracują natomiast restauracja INTERSECT by Lexus i Cocktail Bar and Lounge. To wyjątkowe miejsca, w który prym wiodą mistrzowie. Drinki opracowuje i serwuje Andrea Morris. Na kuchni rządzi natomiast Gregory Marchand – właściciel uznany restauracji Frenchie w Paryżu Londynie. W tym momencie smaki restauracji są więc mieszanką francuskiej kultury z doświadczeniami i tym, czego szef Marchand nauczył się w swojej karierze. To jednak będzie się regularnie zmieniać. Jak zapowiada Kirk Edmondson, generalny menadżer INTERSECT by Lexus, firma stawia na rotację wśród doświadczonych, uznanych szefów kuchni z całego świata, którzy będą chcieli pokazać swoje umiejętności w sercu Nowego Jorku. To oczywiście z miejsca czyni lokal jednym z bardziej prestiżowych w całym mieście.

Kolejne piętro mieści natomiast Galerię Prywatną, którą można przystosować do różnych wydarzeń kulturalnych. W programie nie zabraknie więc instalacji artystycznych, projekcji filmów, paneli dyskusyjnych czy doświadczeń VR. Celem jest zaproszenie do współpracy zwłaszcza lokalnych artystów i wizjonerów.

Wnętrze nowojorskiego INTERSECT by Lexus, fot. Lexus
Wnętrze nowojorskiego INTERSECT by Lexus, fot. Lexus

Nowojorskie INTERSECT by Lexus znajduje się przy 412 West 14th Street na Manhattanie. Kawiarnia na parterze pracuje przez siedem dni w tygodniu od 7:00 do 19:00. Restauracja także będzie otwarta przez cały tydzień. Lunche będą serwowane codziennie między 11:30 a 15:00, natomiast obiady od niedzieli do środy w godzinach 17:00-22:00, a w czwartki, piątki i soboty od 17:00 do 23:00. Więcej informacji na temat tego wyjątkowego miejsca, jego menu oraz możliwość rezerwacji stolików znajdziecie na www.intersect-NYC.com.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Iga Świątek dołączyła do rodziny Lexusa

Jedna z najbardziej utalentowanych tenisistek młodego pokolenia od teraz będzie grać w...
Czytaj wiecej