To najtańszy iPad w historii. Zaprojektowany z myślą o uczniach i studentach

iPad
Apple na wczorajszej konferencji, której tematem przewodnim była edukacja, zaprezentował nową wersję swojego sztandarowego tabletu. Nowy iPad urzeka prostotą, rozmiarem i – co nietypowe dla Apple’a – ceną.

Firma Apple coraz poważniej traktuje swoją obecność na rynku oświaty. Na wczorajszej konferencji w Chicago zaprezentowała kilka użytecznych rozwiązań, na których mogą skorzystać zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Gwoździem programu był jednak – jak zawsze – nowy sprzęt. A konkretniej nowy iPad, który będzie dostępny zarówno w ofercie dla szkół, jak i dla wszystkich zainteresowanych.

iPad

Główną nowością jest obsługa rysika Apple Pencil, do tej pory zarezerwowana dla edycji Pro. Możemy więc na iPadzie tworzyć szkice, rysunki, a także wykonywać odręczne notatki. Będzie to łatwiejsze z uwagi na dodanie obsługi Pencila w aplikacjach biurowych Apple iWork. Niestety, zwykły iPad nie posiada złącza na klawiaturę, w przeciwieństwie do edycji Pro.

Apple Pencil to nie wszystko. Co jeszcze zawiera nowy iPad?

Zwykły iPad jest teraz bardziej zbliżony pod względem możliwości do edycji Pro. Zawiera w sobie wydajny układ Apple A10 Fusion, który gwarantuje płynną i bezproblemową pracę przy relatywnie niskim zużyciu energii. Wbudowany w tablet aparat potrafi rejestrować filmy w rozdzielczości 1080p. Nowy iPad zawiera też Touch ID, a więc mechanizm uwierzytelniania użytkownika za pomocą odcisku palca.

iPad

Nowością jest też cena tabletu. iPad jeszcze nigdy nie był tak tani. Dla szkół urządzenie ma kosztować równowartość 299 dol. W zwykłym handlu detalicznym za nowy tablet zapłacimy 329 dol. Co więcej, urządzenie będzie dostępne w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu.

Apple wydaje swój nowy produkt w czasach, kiedy mówi się o załamaniu rynku tabletów. Prawdopodobnie stąd jego obniżona cena, która zapewne zachęci większą liczbę osób do zakupu. Biorąc pod uwagę dobrą renomę marki iPad, Apple może być jednak spokojny – to będzie sprzedażowy hit.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Ten telewizor ma 165-calowy ekran, ale po wyłączeniu jest absolutnie niewidzialny

Trudno o bardziej nowoczesny telewizor do stylowego domu. C Seed M1 wykorzystuje...
Czytaj wiecej