W końcu jest! Oto iPhone X!

iPhone X
iPhone X
Firma Apple zaprezentowała najnowszego, najlepszego w historii iPhone’a. Nazywa się on iPhone X i znacząco różni się od wszystkich telefonów oferowanych przez nią do tej pory.

Od czego zacząć opisywanie nowego telefonu Apple’a? Proponuję od najbardziej widocznej zmiany, jaką jest ekran Super Retina o przekątnej 5,8 cala, z obsługą standardów HDR i Dolby Vision i technik True Tone oraz 3D Touch. Co najważniejsze – rozciąga się od krawędzi do krawędzi. Efektem ubocznym takiego rozwiązania projektowego jest brak przycisku Home. Telefon wybudzać będziemy dotknięciem w ekran, a aby przejść do menu głównego i przełączać się między aplikacjami, będziemy korzystać z gestu przeciągnięcia palca od dołu ekranu.

Zgodnie z przewidywaniami, odblokowanie czytnikiem linii papilarnych zostało zastąpione skanowaniem twarzy – Face ID. Za każdym razem, gdy spojrzymy na iPhone’a X telefon rozpoznaje naszą twarz. Face ID uczy się twarzy użytkownika i zmienia się wraz z nią. Czy zapuścimy brodę, zmienimy fryzurę, czy nam się nieco przytyje – Face ID nauczy się nowego kształtu i dostosuje się.

iPhone X to nie tylko poważne wynalazki.

iPhone X

Nową funkcję możemy też zastosować do mniej poważnych interakcji, jak odblokowywanie telefonu. iPhone X zaproponuje nam Animoji, czyli wersję animowanych emotikon, które tworzymy przy użyciu własnej twarzy.

W iPhonie X obydwie matryce aparatu są stabilizowane. Same aparaty wydają się być identyczne jak w iPhonie 8, choć teleobiektyw ma nieco inną jasność (f/1.8 dla obiektywu szerokokątnego i f/2.4 dla tele). iPhone X jest też ładowany bezprzewodowo w standardzie Qi.

Największą nowością wydaje się jednak wspomniany wyświetlacz. Wprowadza on iPhone’a w świat bezramkowych telefonów, a pozbycie się przycisku Home będzie wyzwaniem dla fanów marki, którzy od dekady używali go do wszystkich podstawowych czynności. Czy ten pomysł się sprzeda? Zapewne tak, choć ceny wprawiają w osłupienie.

Polskie ceny iPhone X:

  • iPhone X 64 GB – 4979 zł
  • iPhone X 256 GB – 5729 zł
  • Czas sprzedać nerkę…
Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

W rulon i pac w komara – e-gazety staną się elastyczne

Elastyczne wyświetlacze powoli zaczynają się pojawiać w telefonach, otwierając drogę na zupełnie...
Czytaj wiecej