Jacob’s Food Diaries – bohaterzy z bajek na talerzu

Jacob's Food Diaries; źródło: https://www.facebook.com/jacobsfooddiaries/
Przekonać małe dziecko do jedzenia zdrowych owoców i warzyw to często nie lada sztuka. Z pomocą przychodzi jednak genialna Laleh Mohmedi, twórczyni Jacob’s Food Diaries. Bohaterzy z kreskówek w jej wykonaniu to pozycja obowiązkowa zarówno dla rodziców, jak i wszystkich foodiesów!

Wszystko zaczęło się od lwa zrobionego z naleśnika, który niezwykle rozbawił syna Laleh Mohmedi. Przyjaciele Laleh namówili ją , by wrzuciła swoje działo do sieci. I tak właśnie zaczęła się historia Jacob’s Food Diaries. Od tamtego momentu mama Jacoba tworzy na talerzach kolejne bajkowe postacie dla swojego syna, a jej prace są już znane w całej branży kulinarnej.

Od bohaterów z Kubusia Puchatka po Myszkę Mickey.

Świnka Pepa, Piotruś Pan, Potwory i Spółka, Spongebob Kanciastoporty, Królewska Śnieżka, a nawet Angry Birds… Można by tak wymieniać jeszcze długo! Na talerzach, które tworzy Laleh Mohmedi, zobaczycie całą masę kreskówkowych postaci. Wszystkie stworzone są z produktów spożywczych, a dodatkowo na talerzu pełno jest warzyw i owoców. Autorka stawia bowiem przede wszystkim na propagowanie zdrowej żywności.

Po zrobieniu zdjęcia każdego jadalnego dzieła sztuki, Mohmedi dzieli się nimi na swoich profilach w social mediach. Jej kreatywne talerze wzbudziły i wciąż wzbudzają wielkie zainteresowanie i zachwyt internautów. Prace mamy Jacoba zna już duża część branży gastronomicznej. Co więcej, jej działalność z pasji w czasie wolnym przerodziła się w prawdziwy biznes. Mohmedi prowadzi bowiem wiele warsztatów, bywa na kulinarnych imprezach, eventach, czy jako gość w programach kulinarnych.

Laleh Mohmedi współpracowała już między innymi ze światowymi korporacjami, takimi jak Disney, Nickelodeon, Universal Pictures, 20th Century Fox. Jej prace zostały też zauważone przez kulinarne autorytety – mówili o nich na przykład Jamie Oliver i Martha Stewart.

Jak długo zajmuje przygotowanie takiego kulinarnego dzieła? Wydaje się, że wieki… Jednak Laleh Mohmedi twierdzi, że – w zależności od stopnia trudności – jest to mniej więcej 20-35 minut. W wywiadzie, którego udzieliła Daily Mail, Laleh zdradza, jak wygląda proces wyboru kolejnych bohaterów do stworzenia. Wieczorem poprzedniego dnia syn zdradza jej, którą postać chciałby zobaczyć na talerzu. Następnie mama sprawdza wygląd wybranego bohatera w internecie – kształty, kolory, szczegóły. Na tej podstawie planuje, jakich produktów użyje do wykonania kolejnego dzieła. Jak podkreśla – czasami udaje jej się wykonać całą postać z naturalnych składników, czasem jednak musi osiągnąć konkretny efekt przez wykorzystanie barwników spożywczych. Zawsze jednak używa tylko tych naturalnych – na przykład z buraka lub jarmużu.

Jacob’s Food Diaries to miejsce inspiracji dla rodziców i dzieci do kreatywności, a przede wszystkim zabawy w połączeniu ze zdrowym jedzeniem. Laleh Mohmedi stawia sobie bowiem za cel inspirowanie innych mam do prawidłowego żywienia swoich dzieci.

I trzeba przyznać, że inspirowanie to wychodzi jej znakomicie.

Wszystkie prace Laleh Mohmedi możecie zobaczyć na jej oficjalnych profilach na Facebooku i Instagramie.

Autor artykułu
More from Natalia Maciejewska

Ręcznie robione noże podbiły serca kulinarnego świata

Obecnie jedne z najbardziej charakterystycznych i wyróżniających się noży kuchennych na świecie....
Czytaj wiecej