Jedz, oszczędzaj, pomagaj – Food for All

Zjedz w dobrej restauracji, 80% gotówki zostaw w swoim portfelu, ale przede wszystkim dołącz do ludzi, którzy zapobiegają marnowaniu się żywności. Jak? Wystarczy skorzystać z aplikacji Food for All.

Zjedz w dobrej restauracji, 80% gotówki zostaw w swoim portfelu, ale przede wszystkim dołącz do ludzi, którzy zapobiegają marnowaniu się żywności. Jak? Wystarczy skorzystać z aplikacji Food for All.

Blisko 1/3 jedzenia się marnuje, miliony ton rocznie. Te ilości trudno nawet zobrazować. Kampanii uświadamiających jest wiele, organizacje z całego świata tłumaczą, straszą, szefowie kuchni alarmują, naukowcy mówią, że za jakieś 50 lat zabraknie nam żywności – z braku naszej gospodarności, ale i przeludnienia. Proszki produkowane dla NASA, które zastępują kalorie, wartości odżywcze, smak – po odpowiednim zmieszaniu dając wykwintną jajecznicę, mogą stać się naszym wybawieniem. Nieciekawa wizja.

food-for-all

Problem jest ogromny, trudno zaprzeczać. Jednym z pomysłów, jak można zaradzić chociaż w niewielkim stopniu kolejnym zmarnowanym kilogramom żywności są aplikacje, które pozwalają na zakup produktów czy też gotowych dań z restauracji. Na koniec serwisu, kiedy to już wiadomo, że trafią do kosza, restauracje informują o możliwościach zakupu. Z pomocą aplikacji wyszukujesz najbliższe czy też interesujące cię miejsca, zamawiasz i odbierasz tuż przed zamknięciem, płacisz co najmniej 50% mniej, a nawet 80. To może być naprawdę wykwintna kolacja – wyobraźmy sobie tylko gwiazdkowych szefów przyłączających się do projektu? A tacy również deklarują chęć udziału.

W Europie można spotkać już kilka aplikacji działających na podobnych zasadach np.: To good to go i Lunchie. Startuje kolejna – Food for All, efekt pracy jednego z amerykańskich przedsiębiorców na studiach  MBA. Na Kickstarterze trwa kampania, brakuje już niewiele środków, aby projekt zaczął w pełni funkcjonować – jak na razie na terenie USA. Czekamy na wejście do Polski.

Źródło: https://www.kickstarter.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Para idealna – Czarna Pantera i Lexus LC 500

Już wspominaliśmy o współpracy Lexusa z Marvelem, przy nadchodzącej superprodukcji Black Panther,...
Czytaj wiecej