Już wiemy jakie modele koncepcyjne Toyoty zobaczymy w Tokio

Na 45. Salonie Samochodowym zaprezentowane zostaną dwa modele - Toyota GR-HV SPORTS, sportowy samochód z napędem hybrydowym i Tj CRUISER, połączenie SUV-a i vana.

Sportowa Toyota to design współczesnych samochodów wyścigowych marki. Auto wyposażono w reflektory LED, aluminiowe obręcze kół oraz tylny dyfuzor, przypominający tył TS050 Hybrid. GR HV Sports jest długa na 4395 mm, szeroka na 1805 mm i wysoka na 1280 mm. Nadwozie otrzymało czarny, matowy lakier. We wnętrzu zamontowano dwa sportowe fotele, za którymi znajduje się bateria trakcyjna. Dźwignia automatycznej skrzyni biegów została umiejscowiona na konsoli centralnej, nadając wnętrzu bardziej sportowego charakteru. Na dźwigni znajduje się przycisk do uruchamiania samochodu. Napęd sportowej Toyoty to wyścigowy THS-R, najnowszy wariant technologii hybrydowej opracowanej do TS050 Hybrid. Automatyczną skrzynię biegów można przełączyć na tryb manualny z 6 przełożeniami. Zamontowana centralnie bateria trakcyjna przyczynia się do lepszego zbalansowania auta i poprawy osiągów. Silnik benzynowy zamontowany jest z przodu, zaś napęd przenoszony jest na tylną oś, podobnie jak w Toyocie GT86.

Tj CRUISER – dostawczy van i designerski SUV w jednym. Jego nazwa wzięła się od litery „T”, tłumaczonej od słowa toolbox (skrzynki na narzędzia) i litery „j” od słowa joy (radość). Nadwozie jest kanciaste, nawiązujące do wyglądu vanów, zaś mocne zawieszenie i duże opony bardziej przypominają SUVa. Maska, dach i błotniki są wykonane z materiałów odpornych na zadrapania. Auto ma wymiary: długość 4300 mm, szerokość 1775 mm, wysokość 1620 mm, rozstaw osi 2750 mm. Tj CRUISER pomieści 4 osoby. Po złożeniu foteli pasażerów, uzyskujemy płaska podłogę. Dzięki temu we wnętrzu pomieścimy przedmioty o długości do 3 m. Na tyłach foteli i bocznych ścianach znajdują się punkty do zaczepiania lin mocujących. Szeroka tylna klapa, a także duże wejścia po odsunięciu bocznych drzwi pozwalają na łatwy załadunek sporych bagaży.

Tj CRUISER reprezentuje nowy segment samochodów, który niedługo wejdzie do produkcji. Wyposażony zostanie w benzynowy silnik 2.0 i napęd hybrydowy, moc będzie przekazywana na przednią oś lub na wszystkie koła.

Tokijskie targi rozpoczynają się 25 października.

Źródło: www.toyotanews.pl 

 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

„Od Bacha do Chopina” – podsumujmy tegoroczny festiwal

42 koncerty, 63 solistów i 14 orkiestr, utwory 46 kompozytorów, które wysłuchało...
Czytaj wiecej