EIZO X-Ray Pin-Up – najlepszy kalendarz ostatnich lat!

Nowy rok wiąże się z koniecznością wymiany naszego kalendarza ściennego, ale z marketingowego punktu widzenia, jest to także świetny moment na promocję marki. A najlepiej przekonuje o tym przypadek firmy EIZO.
Dziewczyna sierpnia w X-Ray Pin-Up Calendar

Jeśli mowa o promocji poprzez kalendarz, pierwszym przychodzącym do głowy przykładem jest firma Pirelli. Ich kalendarze mają miano kultowych, a tegoroczna edycja dodatkowo wywindowała je do rangi sztuki. Oczywiście inni także próbowali swoich sił na tym polu, ale dla mnie najdoskonalszym z przykładów pozostaje firma EIZO.

Ta nazwa pewnie mówi wam niewiele, ale gwarantuję, że kiedyś z jej rozpoznawalnością było gorzej. Japoński koncern EIZO Corporation specjalizuje się w produkcji specjalistycznych monitorów, stosowanych przede wszystkim w medycynie i lotnictwie. To sprawia, że EIZO znane jest w bardzo wąskich środowiskach branżowych, ale „X-Ray Pin-Up Calendar” był dla nich przełomowym ruchem.

Kalendarz został zaprojektowany w 2009 roku przez agencję reklamową Butter z Düsseldorfu. Niemcy mieli za zadanie wzmocnić rozpoznawalność EIZO wśród przedstawicieli branży medycznej na rodzimym rynku, ale pomysł okazał się znacznie bardziej nośny. Dlaczego?

Biorąc pod uwagę przeznaczenie kalendarza, marketingowcy postanowili zastąpić fotografie… zdjęciami rentgenowskimi. Oczywiście sprawia to, że charakteryzację modelek na Pin-Up Girls musimy przyjąć na wiarę, ale jakie to ma znaczenie? EIZO zyskało rozgłos, a zdjęcia z kalendarza wciąż są elementem gadżetów reklamowych firmy.

Niestety „X-Ray Pin-Up Calendar” nie doczekał się kolejnych edycji, jednak wieść o nim wraca viralowo każdego roku. I nie ma się czemu dziwić. W końcu można znaleźć masę kalendarzy z dziewczynami w negliżu, ale nie oszukujmy się – żadna z nich nie pokazuje tyle, co Pin-Up Girls zatrudnione przez EIZO.

Poniżej efekty sesji dla EIZO X-Ray Pin-Up Calendar 2010:

Autor artykułu
More from Damian Halik

Pierwsza na świecie droga solarna okazała się porażką

Francuzi doskonale znają parafrazowane po dziś dzień powiedzenie "Rewolucja zjada swoje dzieci"...
Czytaj wiecej