Kalendarz Pirelli 2016

Tak bardzo inny od tych jakie znaliśmy do tej pory

Kalendarz Pireli słynie ze swojego stylu i ekskluzywności. Wszystko to za sprawą wyjątkowych porteretów jakie go tworzą.

Wczoraj w Londynie jedna z najważniejszych postaci współczesnej fotografii – Annie Leibovitz i Pirelli przedstawili koncept jaki stoi za powstaniem 43 edycji kalendarza. Trzynaście wpływowych kobiet, które już kiedyś pojawiły się na kartach kalendarza Pirelli. Jednak tym razem mają na sobie nieco więcej ubrań: Yao Chen, Natalia Vodianova, Kathleen Kennedy, Agnes Gund ze swoimi wnuczką Sadie Rain Hope-Gund, Serena Williams, Mellody Hobson, Fran Leibovitz, Ava DuVernay, Tavi Gevinson, Shirin Neshat, Yoko Ono, Patti Smith i Amy Schumer.

Pirelli od zawsze produkowało kalendarze, które zapierały dech w piersi pięknem swoich modelek. Tym razem jest inaczej. Włoska firma oczekiwała nowego, świeżego podejścia do tematu. Dlatego Leibovitz postawiła jeden warunek – miała mieć pełną kontrolę nad procesem powstawania materiałów. Od castingu po sesje zdjęciowe. Efekt widać na zdjęciach i jest fascynujący.

Amy Schumer Foto Annie Leibovitz

Yao Chen, Foto Annie Leibovitz

Agnes Gund i Sadie Rain Hope Gund Foto Annie Leibovitz

Tavi Gevinson Foto Annie Leibovitz

Patti Smith Foto Annie Leibovitz

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o kulisach jego powstawania koniecznie obejrzyjcie „behind the scenes”:

Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Czy te pierścionki mają szansę zastąpić wkrótce obrączki?

Miłość rządzi się swoimi prawami. Można na ten temat pisać w nieskończoność...
Czytaj wiecej