“Psi” kalendarz od kanadyjskich policjantów

Policjanci z Vancouver podbili serca internautów na całym świecie. Genialny kalendarz z czworonożnymi funkcjonariuszami sprzedawany w szczytnym celu rozszedł się na pniu.

Wszystko zaczęło się 15 lat temu od śmierci jednej z polcjantek z Vancouver. Posterunkowa Candy Anfield przegrała walkę z rakiem piersi. Jej mąż, służący również w Vancouver Police Departament postanowił pomóc innym kobietom zmagającym się z tą chorobą. Wymyślił stworzenie kalendarza sygnowanego przez VPD. Kalendarz był jednak nietypowy bo sierżant Mike Anfield służył w tzw Canine Unit – jednostce policji pracującej z psami. Tak w 2009 roku powstało pierwsze wydanie kalendarza. Każdy dolar z ich sprzedaży trafiał i trafia na konta dwóch fundacji, wspomagajej walkę kobiet z rakiem piersi oraz leczenie dzieci.

 

W tym roku powstała dziesiąta edycja. Psy przedstawione są genialny sposób. Nie są to oklepane zdjęcia „portretowe” a inscenizowane scenki pokazujące czworonożnych funkcjonariuszy podczas ich pracy. Kolejne edycji kalendarza zwracają również uwagę na rolę psów w Policji. Te wyszkolone zwierzęta wyręczają „dwunożnych” funkcjonariuszy w najniebezpieczniejszych  zadaniach oraz wspomagają swoimi wybitnymi zmysłami. Ilość ról jaki odgrywają w szeregach policji jest olbrzymia. Od psów patrolowych, przez takie, które po śladzie szukają podejrzanych po te, które wyszukują narkotyki, materiały wybuchowe czy uwięzionych pod zawaliskami ludzi. Czworonogi często przy swojej pracy ryzykują życie. W policji są jednak traktowani niemal równorzędnie z policjantami ludźmi, a często cieszą się większymi względami. Ich przewodnicy stanowią ich rodziny, psy niemal non stop są razem z nimi czy to na służbie czy po. W VPD pracuje piętnaście czworonogów. W ciągu roku wykonują dziesięć tysięcy akcji na terenie Vancouver i południowej części Kolumbii Brytyjskiej.

Genialny pomysł i szczytny cel spowodował, że o Policjantach z Vancouver i kalendarzu zrobiło się głośno na całym świecie. Do tego stopnia, że cały nakład został wyczerpany, wyprzedany na miesiąc przed początkiem 2019 roku. My niecierpliwe czekamy na kolejną edycję.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

2Cellos -wirtuozi wiolonczeli przyjadą do Polski

2Cellos czyli dwie wiolonczele. Myślicie, że czeka Was kolejny przynudnawy koncert muzyki...
Czytaj wiecej