Kartonowe cuda dla każdego

Bardzo chętnie sięgamy do czasów swojego dzieciństwa pokazując dzieciom nasze zabawki. Ile razy bawiliśmy się rzeczami własnoręcznie wyciętymi z kartonu? Modele z LeolandIi w nowoczesny sposób przypominają stare czasy.

Bardzo chętnie sięgamy do czasów swojego dzieciństwa pokazując dzieciom nasze zabawki. Ile razy bawiliśmy się rzeczami własnoręcznie wyciętymi z kartonu? Modele z LeolandIi w nowoczesny sposób przypominają stare czasy.

Podobnie zaczęła się historia firmy produkującej te kartonowe zabawki. Rafał Dedyński, założyciel Leolandii mówi:

“Gdy wyciąłem pier­wszy domek z tek­tury dla mojego niespełna trzylet­niego syna i złożyliśmy go wspól­nie, po chwili w środku zaparkowane były wszys­tkie jego samo­chody. Wiec­zorem ułożył w domku kocyk i położył na nim wszys­tkie swoje pluszaki, opowiedział im bajkę a kiedy usnęły, zamknął delikat­nie drzwi i sam poszedł spać. Następ­nego dnia, jak tylko wstał, zaczęło się wielkie mal­owanie dachu…”.

Wpadł na pomysł, że może to być niezły pomysł na sposób na życie. Na początku oferta byłą skromna: domek – skarbonka, pociąg, klika samolotów (w tym replika myśliwca Spitfire i bombowca Wellington. Potem do oferty zaczęły dołączać kolejne produkty – samochody, znane budynki, etc.

cytrynki_dwie_naturalna_biala-1

Modele Leolandii cechuje przede wszystkim prostota, łączymy je bez użycia kleju, możemy kupić je wykonane z szarej tektury lub białej. Oczywiście nie wszystkie są jednakowo skomplikowane. Na przykład Spiftire’a złożymy w kilkanaście minut, ale bombowiec o rozpiętości skrzydeł ponad pół metra zajmie odpowiednio więcej czasu. Ostatni w sklepie pojawiły się również uproszczone zabawki „Mini Creations” na które poświęcimy od 10 – 20 minut. Oczywiście jeśli chcemy je tylko złożyć.

karenbatesTektura ma te zaletę, że można ją swobodnie malować i każdemu złożonemu modelowi nadać niepowtarzalny wygląd. Ponadto na blogu prowadzonym przez firmę znajdziemy pomysły i instrukcje co można zrobić jeszcze. Są plany elementów które możemy wyciąć samodzielnie i z produktów firmy zbudować coś kompletnie innego ale są i plany zabawek które możemy zrobić sami od podstaw. Takie kartonowe cuda, to świetny sposób na spędzenie czasu z dziećmi, na dekorację, na pobudzenie u pociech kreatywności i pokazanie, ze zabawka nie musi być z plastiku i kosztować setek złotych.

Więcej na www.leolandia.pllib2 off-road-car-angle-1

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

LEGO Technic mają 40 lat

W połowie lat 70. klocki LEGO miały już wyrobioną pozycję na rynku....
Czytaj wiecej