Nestlé przygotowało baton KitKat w rubinowej czekoladzie

KitKat Sublime Ruby w rubinowej czekoladzie, fot. Nestlé Japan
KitKat Sublime Ruby w rubinowej czekoladzie, fot. Nestlé Japan
Wygląda na to, że czekolada rubinowa, której powstanie szumnie świętowano we wrześniu 2017, weszła do sprzedaży szybciej, niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać! Japoński oddział filmy Nestlé już dostarcza do szczęśliwych nabywców limitowaną edycję batonów KitKat - Sublime Ruby.

O powstaniu nowego gatunku czekolady mówiło się już w marcu zeszłego roku, ale firma Barry Callebaut AG – największy producent kakao na świecie – oficjalnie zaprezentowała swój nowy produkt dopiero we wrześniu. Czekolada rubinowa rozbudziła fantazje cukierników na całym świecie – okazję do rzeźbienia w różowej masie kakaowej miała między innymi Dinara Kasko. Antoine de Saint-Affrique (CEO Barry Callebaut) zapowiadał, że wprowadzenie ruby chocolate na rynek zajmie od sześciu do osiemnastu miesięcy. Zajęło niespełna pięć! Japoński oddział Nestlé postanowił stworzyć limitowaną serię batonów KitKat, nazwaną Sublime Ruby.

KitKat Sublime Ruby w rubinowej czekoladzie, fot. Nestlé Japan
KitKat Sublime Ruby w rubinowej czekoladzie, fot. Nestlé Japan

Jeśli macie jakiekolwiek pojęcie o Japonii, na pewno wiecie, jakim uwielbieniem cieszą się tam batony KitKat. W Kraju Kwitnącej Wiśni można skosztować kilkudziesięciu smaków, w większości niedostępnych nigdzie indziej na świecie. Sublime Ruby od kilku dni stanowi kolejny japoński ewenement. Twórcą pierwszego komercyjnie wykorzystanego wyrobu cukierniczego, w którym zastosowano czekoladę rubinową, jest Yasumasa Takagi. Tak swoją pracę komentuje japoński szef kuchni:

Jestem zaszczycony, że mogę być częścią tego przełomowego momentu w historii czekolady, z którą pracuję od ponad trzydziestu lat. Stworzyłem wyjątkowo prostą kompozycję, która pozwoli w pełni cieszyć się charakterystycznym owocowym zapachem i subtelną kwasowością rubinowego kakao.

Swojego zadowolenia ze współpracy z Nestlé nie kryje też wspomniany Antoine de Saint-Affrique:

Cieszy mnie, że stworzony przez nas zupełnie nowy gatunek czekolady, tak szybko znalazł zastosowanie. Tym bardziej, że jej pierwsze komercyjne wykorzystanie przypadło marce KitKat, która słynie z pionierskich eksperymentów smakowych.

KitKat Chocolatory, fot. Nestlé Japan
KitKat Chocolatory, fot. Nestlé Japan

Batony KitKat Sublime Ruby można znaleźć w japońskiej sieci KitKat Chocolatory lub zamówić przez internet. Niestety, Polska nie znajduje się na liście państw, do których Nestlé prowadzi sprzedaż wysyłkową. Jest ich łącznie dziesięć, z czego aż sześć mieści się w Europie. To Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Francja, Belgia i Wielka Brytania. A tak prezentują się ekskluzywne zestawy, w których znaleźć można także inne ciekawe smaki, dostępne jedynie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zestaw batonów KitKat o różnych smakach, fot. Nestlé Japan
Zestaw batonów KitKat o różnych smakach, fot. Nestlé Japan
Autor artykułu
More from Damian Halik

Aktorzy, których dokonania muzyczne mogły wam umknąć [TOP10]

TOP10 aktorów, których dokonania muzyczne mogły wam umknąć
Czytaj wiecej