Licytuj klasyczne auta w Warszawie

Jeśli szukacie klasycznego wozu, a na początku lipca nie macie planów wakacyjnych, to warto zajrzeć do Warszawy. Na aukcję pojazdów zabytkowych.

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie nietuzinkowego auta na weekendowe przejażdżki. Samochody zabytkowe doskonale spełniają takie zadanie. Rosnąca z roku na rok liczba imprez dla właścicieli klasyków pozwala wybrać coś dla siebie i przy okazji zwiedzić nieznane do tej pory zakątki kraju. Coraz więcej ludzi widzi w zabytkowych autach świetną inwestycję. Coraz częściej na leciwych autach daje się zarobić i zazwyczaj jest to zarobek pewny. Ponadto takie auta mają też zaletę, że nie wiszą na ścianie (jak obrazy) tylko można z nich korzystać. W Polsce prawdziwy rynek aut kolekcjonerskich dopiero raczkuje, do tej pory samochody zabytkowe były kupowane dla samej radości ich posiadania, prawdziwych inwestorów którzy obracali klasykami było niewielu. Ponieważ zapotrzebowanie rośnie jakiś czas temu i do naszego kraju dotarła moda na aukcje. Wprowadziła je firma Ardor Auctions. 1 lipca w siedzibie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie odbędzie się kolejna tego typu impreza.

Pod młotek pójdzie 18 samochodów i kilka jednośladów. Nie są to może jeszcze takie perełki jak na zachodnich licytacjach ale i tak pojawią się auta warte zainteresowania. Spośród samochodów Zwraca uwagę Subeam-Talbot z 1948 To brytyjskie auto jako nowe posiadł wysoki oficer Ludowego Wojska Polskiego i jeździł nim przez wiele lat, później wóz trafił do garażu. Po kilku dekadach postoju wyjechał z niego wprost na aukcję. Jest to okazja nabycia niezwykle rzadkiego auta, które ma niezwykłą przeszłość. Do nowego nabywcy będzie zależało, czy odzyska dawny wygląd, czy pozostawi go w takim stanie zachowując historię. Będziemy mieli okazję kupić niemal nową Ładę 1500s, zjawiskowego Jaguara E-type, słynną Pagodę czyli Mercedesa 230SL. Nie zabraknie Triumpha, MG, Maserati czy Volvo, słowem dla każdego coś miłego. Wśród jednośladów uwagę zwraca wyciągnięty po latach ze stodoły polski Junak M10. Motocykl jest w stanie orginalnym, na liczniku przebiegu widnieje raptem 800 kilometrów. Aby spróbować szczęścia w licytacji, lub po prostu obejrzeć te niezwykłe pojazdy zajrzyjcie do stolicy 1 lipca.

Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem: http://www.ardorauctions.pl/aukcja-1-lipca-2017/

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Fender Front Row Legend Esquire – gitara z wbudowaną historią

Recykling jest ostatnio modny w każdej sferze naszego życia. Ale co powiecie...
Czytaj wiecej