Flexo – klocki Lego jeszcze bardziej kreatywne

Nie dostaniemy czegoś takiego z żadnym zestawem Lego. Flexo sprawiają, że ze słynnymi klockami możemy zrobić jeszcze więcej.

Wygaśnięcie po 50 latach patentu na jedną z najsłynniejszych zabawek świata uwolniło pokłady przedsiębiorczości, które do tej pory były hamowane przez obwarowania prawne. Niektórzy po prostu produkują klocki identyczne z lego, ale kompletowane w inne zestawy czy projektują nowe elementy. Raz wychodzi do lepiej raz gorzej. Na rynku coraz lepiej radzi sobie polska firma Cobi, wytwarzająca „polskie lego”. Strzałem w dziesiątkę stały się zestawy z pojazdami wojskowymi czy samolotami.

Nowozelandczycy poszli nieco w inną stronę i wynaleźli sposób na rozwinięcie możliwości lego. Ich pomysł nazywa się Flexo i składa się zaledwie z sześciu elementów. Flexo to klocki niemal identyczne z płaskimi płytkami Lego o wymiarach 2×4 i 2×2. Ich wyjątkowość polega na tym, że w kilku miejscach mają szczeliny w które możemy wcisnąć elastyczne paski z tworzywa dostępne w czterech długościach. Połączone z ich pomocą klocki można rozciągać, naginać obracać i co jeszcze dusza zapragnie. Oczywiście Flexo jest kompatybilne z elementami duńskiego producenta. Projekt, jak sporo podobnych, został sfinansowany za pomocą portalu crowdfoundingowego kickstarter. Pomysłodawcy Flexo zebrali niemal trzysta tysięcy dolarów. Obecnie Flexo można kupić na stronie internetowej. Ceny zaczynają się od ok 22 euro za zestaw dla początkujących (400 elementów) po takie za nieco ponad 300 euro, gdzie znajdziemy aż 8000 klocków.

Więcej na: https://flexo.nz/

Tagi wpisu
, , ,
Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Każdy wygrać może

„Kumulacja” słowo które wzbudza ogrom emocji, znane każdemu. Dziś w Lotto do...
Czytaj wiecej