Pixio – nadchodzi klockowa rewolucja

Dla pokolenia 30+ to że ekran komputera wyświetla zaledwie 16 kolorów i ma mniejszą rozdzielczość od popularnego smartfona nie jest niczym dziwnym. Dla dzieci to fascynująca sprawa. Tak powstały klocki Pixio.

Czasy gdy obraz na ekranie komputera czy konsoli składał się małych kwadracików które było widać gołym okiem były w sumie nie tak dawno ale szybko o nich zapomnieliśmy. Nasi milusińscy traktują to jako prehistorię. Może dlatego tak dużą popularnością cieszą się gry z serii Minecraft. Na fali tej nostalgii powstały klocki Pixio. To 8 milimetrowe sześciany, każdy z 6 silnymi magnesami. Są dostępne (póki co) właśnie w szesnastu kolorach. Po trzy ściany każdego bloku mają różne bieguny co pozwala na ekspresowe, proste i mocne łączenie klocków. Resztę ogranicza tylko wyobraźnia i zasobność portfela. Dzięki Pixio można tworzyć budowle o różnych skalach. Przy małej ilości klocków otrzymamy efekt pamiętany z Amigi czy Atari, im więcej ich użyjemy tym bardziej dokładne będą nasze budowle. Magnetyzm klocków można wykorzystać również mocując je do każdej metalowej powierzchni, dzięki czemu będą również doskonałym tworzywem dla dorosłych artystów czy budowniczych.

Projekt trafił na portal kickstarter.com, zbiórka kończy się za nieco ponad dwa tygodnie, a twórcy już zebrali niemal dwukrotność zakładanej kwoty czyli ok 130 tysięcy dolarów. Przekroczenie progu 150 tysięcy pozwoli na zakup zestawu o dowolnej ilości danych kolorów, gdy zbiorą 300 tysięcy powstanie aplikacja pozwalająca na wirtualne projektowanie budowli. Do wyboru mamy kilka wielkości pakietów. Od najmniejszego składającego się 50 klocków o 6 kolorach za jedyne 19 dolarów aż po 550 sztuk we wszystkich 16 kolorach za 529 dolarów. Klocki magnetyczne to w sumie nie nowość, jednak trzeba przyznać, że Pixio powala swą prostotą. Czy będą na tyle dobre żeby wyprzeć słynne duńskie Lego? Aż tak chyba nie, jednak na pewno staną się świetną kreatywną zabawką zarówno dla dzieci jak i dorosłych, pozwalającej zainteresować również młodzież tym jak wyglądały komputery grubo przed początkiem XXI wieku.

Więcej informacji: http://www.kickstarter.com/projects/951366942/pixio-magnetic-construction-set-in-the-pixel-art-s

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Solace: dom modułowy zamiast kawalerki?

Solace – to pierwszy polski modułowy mikro dom. Czy takie konstrukcje w...
Czytaj wiecej