Kindle to nie wszystko. Oto duży i wodoodporny Kobo Aura One

Kobo Aura One
Nie lubisz drobnego druku i uwielbiasz czytać w wannie? Zamiast kombinować jak rozwiązać ten problem zainteresuj się Aurą One, nowym czytnikiem e-booków od Kobo.

Nie lubisz drobnego druku i uwielbiasz czytać w wannie? Zamiast kombinować jak rozwiązać ten problem zainteresuj się Aurą One, nowym czytnikiem e-booków od Kobo.

To może być czytnik e-booków, którego będą ci zazdrościć posiadacze, bądź co bądź, znakomitego Kindle’a. Kosztujący 229 dolarów Kobo Aura One to 7,8-calowe urządzenie, które jest wodoodporne i które wyposażone jest w funkcję podświetlania ekranu w razie potrzeby. Czytnik posiada normę IPX8, a to oznacza, że może być zanurzony przez godzinę na głębokość dwóch metrów bez szkody dla urządzenia. A by wygodnie się je trzymało, producent pokrył tylną część obudowy dodatkową warstwą mającą utrudniać wyślizgiwanie się urządzenia.

Podświetlany e-papier to również ciekawostka. Zamiast wykorzystywać białe światło, tak jak konkurencja, Aura One wykorzystuje podświetlenie RGB, pozwalając użytkownikowi na manipulowanie barwą podświetlenia, ocieplając ją dla zwiększenia komfortu naszych oczu.

Wyświetlacz jest również wysokiej jakości. 7,8-calowy moduł pracuje w rozdzielczości 1872 x 1404 piksele, a to oznacza gęstość 300 ppi. Całość kosztuje 229 dolarów, a więc o 60 dolarów mniej niż Kindle Oasis. Nie twierdzimy, że Aura One jest od niego lepsza. Ale z całą pewnością stanowi godną alternatywę.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

HAL-9000 z Odysei Kosmicznej może znaleźć się na twoim biurku

Odyseja Kosmiczna to jedna z najważniejszych serii filmowo-literackich w historii science-fiction. Jeden...
Czytaj wiecej