Koio Capri Bianco Canvas – buty jak malowane

Koio Capri Bianco Canvas, fot. Koio Collective
Koio Capri Bianco Canvas, fot. Koio Collective
Pamiętacie czasy młodzieńczego buntu, gdy dla wyrażenia siebie (lub zwyczajnie z nudów) zdarzało się bazgrać po tenisówkach? Oczywiście, z wiekiem człowiek wyrastał z tego typu ekscesów, ale okazuje się, że to wcale nie był głupi pomysł. Tak przynajmniej twierdzą projektanci marki Koio, którzy właśnie wypuścili na rynek model Capri Bianco Canvas.

Koio Capri Bianco Canvas to z pozoru zwyczajne buty – ot, białe tenisówki jakich na rynku wiele. Pomijając jednak fakt, że to wyrób ekskluzywnej marki, model ten stworzono tylko i wyłącznie po to, by… dać szczęśliwym nabywcom możliwość wyrażenia siebie w artystyczny sposób. Oczywiście rysowanie po nich jest tylko opcją – w końcu białe sneakersy już same w sobie mają rangę kultowych. Jeśli jednak zechcemy zademonstrować światu swój własny, niepowtarzalny wzór, Capri Bianco Canvas okażą się nieocenione.

Koio Capri Bianco Canvas, fot. Koio Collective
Koio Capri Bianco Canvas, fot. Koio Collective

Koio Collective to luksusowa marka obuwnicza założona w roku 2015 przez dwóch Amerykanów – Johannesa Quodta i Chrisa Wicherta. Ich wyroby produkowane i wykańczane są we Włoszech – to ręczna robota, przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Podczas gdy Adidas oferuje obuwie z drukarki 3D a Reebok tworzy buty dla astronautów, projektanci Koio wyruszyli na poszukiwania materiału idealnego, by można było po nim rysować. Ba, pierwsza setka nabywców wraz z Capri Bianco Canvas otrzymała nawet specjalne markery!

Tak o swoim dziele mówi jeden ze współtwórców Koio, Johannes Quodt:

Pracowaliśmy nad prototypem nowych butów. Jeden z naszych projektantów sięgnął po skrawek materiału i zaczął po nim bazgrać. Kochamy spontaniczność, więc idąc jego tropem, zaprosiliśmy do współpracy artystów – pomysł im się spodobał! Długo szukaliśmy odpowiedniego materiału. Ostatecznie, postanowiliśmy na płótno o eleganckim splocie i ciepłym odcieniu bieli. To nasze Blank Canvas.

Użycie określenia Blank Canvas może oznaczać, że model Capri Bianco Canvas to zaledwie zapowiedź całej linii tego typu obuwia.

Tych, którzy dali się ponieść fantazji i już rozmyślają, co namalują na swoich nowych tenisówkach, muszę niestety sprowadzić na ziemię. W Koio – jak na markę ekskluzywną przystało – bardzo się cenią. Buty z serii Capri Bianco Canvas (zarówno męskie, jak i damskie) kosztują aż 148$. Czy to aby nie nazbyt wygórowana cena za obuwniczy indywidualizm? Zdecydujcie sami.

Koio Capri Bianco Canvas, fot. Koio Collective
Koio Capri Bianco Canvas, fot. Koio Collective

Źródło: Koio.co/Instagram

Autor artykułu
More from Damian Halik

Marcio Kogan – z tęsknoty za Japonią

Jeden z najwybitniejszych brazylijskich projektantów wnętrz i mebli naszych czasów ma pewną...
Czytaj wiecej