Zobaczcie kolekcję odzieży NASA x Vans Space Voyager

Modele Sk8-Hi oraz Old Skool z limitowanej edycji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Modele Sk8-Hi oraz Old Skool z limitowanej edycji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Tylko raz w życiu obchodzi się sześćdziesięciolecie istnienia, dlatego w NASA postanowiono nieco zaszaleć. Poza standardowymi obchodami jubileuszu podjęto między innymi współpracę ze znaną marką odzieżową, która na tę okazję wypuściła limitowaną kolekcję butów, ubrań i akcesoriów zatytułowaną Vans Space Voyager.

Logotyp NASA z pewnością jest czymś symbolicznym dla każdego, kto od dziecka marzył o podróży w kosmos. Jedyny problem w tym, że oficjalne gadżety Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej nie są – niestety – łatwo dostępne. Między innymi dlatego tak wielką popularnością cieszą się wszelkie linie odzieżowe, które czasem powstają we współpracy z NASA. A ponieważ w tym roku przypada okrągła, sześćdziesiąta rocznica postania Agencji, tego typu akcji jest zdecydowanie więcej! Nie tak dawno pojawiły się (i w minutę zniknęły!) między innymi świetne designerskie zegarki marki Anicorn Watches. Dziś natomiast do sklepów trafiła kolekcja odzieżowa NASA x Vans Space Voyager.

Uliczny kosmos

Buty Old Skool (pomarańczowe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Buty Old Skool (pomarańczowe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans

W przeciwieństwie do wspomnianych zegarków (stworzono zaledwie sześćdziesięciu sztuk), rozkupienie całej kolekcji Vans Space Voyager powinno zająć trochę więcej czasu. Nie ma jednak na co czekać, ponieważ ona także jest limitowana! W ramach współpracy z NASA kultowa marka streetwearowa specjalnie podrasowała swoje sztandarowe modele butów – Old Skool, Sk8-Hi oraz Slip-On. Klasyczne tenisówki Vansa – jak sama ich nazwa wskazuje – są dość oldschoolowe, a dzięki niewielkiej ingerencji projektantów nieco postarzono ich wygląd. Dodano także elementy, które od razu przywołują skojarzenia z odzieżą astronautów, jak choćby przylepiane na rzep flagi państwowe. Całość wieńczy logo NASA z dopiskiem: “John F. Kennedy Space Center”. Podobne przeprojektowanie spotkało model Sk8-Hi, z kolei na Slip-Onach nadrukowano grafikę z rozgwieżdżoną przestrzenią kosmiczną.

Buty Old Skool (białe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Buty Old Skool (białe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans

Kolekcję NASA x Vans Space Voyager uzupełniają: t-shirt, bluzy, kurtka, torba i plecak. Bardziej niż ich wzornictwo zaskakują jednak ceny, które są niewiele wyższe od standardowych produktów firmy. Old Skoole w kolorze białym lub pomarańczowym kosztują 85$, Sk8-Hi (czarne lub białe) – 110$, a Slip-Ony tylko 45$. Wśród odzieży ceny wahają się od 22 (koszulka) do 89,50 dolarów (kurtka), a  akcesoriów – od 65 (plecak) do 75 dolarów (torba).

Buty Sk8-Hi (czarne) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Buty Sk8-Hi (czarne) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans

Na oficjalnej stronie Vans.com sprzedaż już ruszyła. Ponadto ubrania z serii NASA x Vans Space Voyager trafią też do europejskich sklepów jak niemiecki Coutié.com czy brytyjski HBX.com. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ ceny ustalono na stosunkowo niskim poziomie, a edycje limitowane i bez tego rozchodzą się jak świeże bułeczki. Co ciekawe, mimo swych kosmicznych aspiracji Vans Space Voyager nie jest najbardziej ekstrawagancką serią marki. Wystarczy wspomnieć niedawną współpracę z amsterdamskim Muzeum Vincenta van Gogha czy zeszłoroczną kolekcję Vans x LAGERFELD. Kto następny?

Buty Sk8-Hi (białe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Buty Sk8-Hi (białe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Autor artykułu
More from Damian Halik

Lexus Performance Driving School 2019 ruszy niebawem

Mogłoby się zdawać, że ubiegłoroczna edycja szkoły jazdy wyczynowej Lexusa ledwo dobiegła...
Czytaj wiecej