Zobaczcie kolekcję odzieży NASA x Vans Space Voyager

Modele Sk8-Hi oraz Old Skool z limitowanej edycji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Modele Sk8-Hi oraz Old Skool z limitowanej edycji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Tylko raz w życiu obchodzi się sześćdziesięciolecie istnienia, dlatego w NASA postanowiono nieco zaszaleć. Poza standardowymi obchodami jubileuszu podjęto między innymi współpracę ze znaną marką odzieżową, która na tę okazję wypuściła limitowaną kolekcję butów, ubrań i akcesoriów zatytułowaną Vans Space Voyager.

Logotyp NASA z pewnością jest czymś symbolicznym dla każdego, kto od dziecka marzył o podróży w kosmos. Jedyny problem w tym, że oficjalne gadżety Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej nie są – niestety – łatwo dostępne. Między innymi dlatego tak wielką popularnością cieszą się wszelkie linie odzieżowe, które czasem powstają we współpracy z NASA. A ponieważ w tym roku przypada okrągła, sześćdziesiąta rocznica postania Agencji, tego typu akcji jest zdecydowanie więcej! Nie tak dawno pojawiły się (i w minutę zniknęły!) między innymi świetne designerskie zegarki marki Anicorn Watches. Dziś natomiast do sklepów trafiła kolekcja odzieżowa NASA x Vans Space Voyager.

Uliczny kosmos

Buty Old Skool (pomarańczowe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Buty Old Skool (pomarańczowe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans

W przeciwieństwie do wspomnianych zegarków (stworzono zaledwie sześćdziesięciu sztuk), rozkupienie całej kolekcji Vans Space Voyager powinno zająć trochę więcej czasu. Nie ma jednak na co czekać, ponieważ ona także jest limitowana! W ramach współpracy z NASA kultowa marka streetwearowa specjalnie podrasowała swoje sztandarowe modele butów – Old Skool, Sk8-Hi oraz Slip-On. Klasyczne tenisówki Vansa – jak sama ich nazwa wskazuje – są dość oldschoolowe, a dzięki niewielkiej ingerencji projektantów nieco postarzono ich wygląd. Dodano także elementy, które od razu przywołują skojarzenia z odzieżą astronautów, jak choćby przylepiane na rzep flagi państwowe. Całość wieńczy logo NASA z dopiskiem: “John F. Kennedy Space Center”. Podobne przeprojektowanie spotkało model Sk8-Hi, z kolei na Slip-Onach nadrukowano grafikę z rozgwieżdżoną przestrzenią kosmiczną.

Buty Old Skool (białe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Buty Old Skool (białe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans

Kolekcję NASA x Vans Space Voyager uzupełniają: t-shirt, bluzy, kurtka, torba i plecak. Bardziej niż ich wzornictwo zaskakują jednak ceny, które są niewiele wyższe od standardowych produktów firmy. Old Skoole w kolorze białym lub pomarańczowym kosztują 85$, Sk8-Hi (czarne lub białe) – 110$, a Slip-Ony tylko 45$. Wśród odzieży ceny wahają się od 22 (koszulka) do 89,50 dolarów (kurtka), a  akcesoriów – od 65 (plecak) do 75 dolarów (torba).

Buty Sk8-Hi (czarne) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Buty Sk8-Hi (czarne) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans

Na oficjalnej stronie Vans.com sprzedaż już ruszyła. Ponadto ubrania z serii NASA x Vans Space Voyager trafią też do europejskich sklepów jak niemiecki Coutié.com czy brytyjski HBX.com. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ ceny ustalono na stosunkowo niskim poziomie, a edycje limitowane i bez tego rozchodzą się jak świeże bułeczki. Co ciekawe, mimo swych kosmicznych aspiracji Vans Space Voyager nie jest najbardziej ekstrawagancką serią marki. Wystarczy wspomnieć niedawną współpracę z amsterdamskim Muzeum Vincenta van Gogha czy zeszłoroczną kolekcję Vans x LAGERFELD. Kto następny?

Buty Sk8-Hi (białe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Buty Sk8-Hi (białe) z kolekcji NASA x Vans Space Voyager, fot. Vans
Autor artykułu
More from Damian Halik

Anthony Bourdain wydał serię komiksów “Hungry Ghosts”!

Chyba każdy zna Anthony'ego Bourdaina – ekscentryczny kucharz uczynił z gotowania niemal...
Czytaj wiecej