“Koloseum” nowym największym zestawem LEGO

LEGO Creator #10276 Koloseum, LEGO
LEGO Creator #10276 Koloseum, fot. LEGO
27 listopada do sprzedaży trafi zestaw LEGO Creator sygnowany numerem 10276, który ucieszy miłośników rzymskiej architektury, zasmucając nieco fanów "Gwiezdnych wojen". Koloseum zdetronizuje bowiem Sokoła Millennium, stając się największym zestawem klocków w ofercie.

Przedświąteczne szaleństwo w tym roku rozkręca się wyjątkowo powoli. Na razie nie jesteśmy nawet jakoś szczególnie często atakowani okazjonalnymi hitami Mariah Carey czy zespołu Wham!, choć reklam z mikołajami już teraz nie brakuje. Stacje radiowe z pewnością zdążą jeszcze wyrobić normę w tej kwestii, ale nie o tym dziś. Jesteśmy bowiem w przededniu amerykańskiego Święta Dziękczynienia, które niejako rozpoczyna czas żniw dla producentów zabawek. LEGO postanowiło tę sytuację wykorzystać, zapowiadając wprowadzenie nowego rekordowego zestawu. “Koloseum” trafi do sklepów w newralgicznym momencie.

Jak starożytna myśl architektoniczna zestrzeliła najsłynniejszy statek w Galaktyce

LEGO Creator, Koloseum, LEGO
Gotowe Koloseum z klocków, fot. LEGO

Zbitka Święta Dziękczynienia ze świętami Bożego Narodzenia rozumianymi z naszej, polskiej perspektywy może być nieczytelna. Piątek będzie jednak tradycyjnym dniem poświątecznych wyprzedaży w amerykańskich sklepach. Ten znany jako Black Friday zwyczaj rozlał się już natomiast na cały świat – jego założeń tłumaczyć więc nie trzeba. I choć oczywiście w tym dniu największą popularnością zwykle cieszy się elektronika, symbolicznie rozpoczyna się wówczas najlepszy okres w roku dla branży zabawkarskiej. Ci, którzy zdążą dorwać okazje, mają zakup prezentów z głowy. Pozostali przez kolejnych kilka tygodni będą się za zabawkami rozglądać – a w tym roku na horyzoncie wypatrzą znajome rysy, choć w zminiaturyzowanej formie.

O Koloseum słyszał chyba każdy – nawet jeśli nie było mu dane odwiedzić Wiecznego Miasta. Jeden z symboli imperialnej potęgi Rzymu dziś nie do końca daje wyobrażenie tego amfiteatru w czasach jego świetności, ale to też nie ma znaczenia. Najważniejsze, że zestaw LEGO Creator #10276 udanie miniaturyzuje tę perłę starożytnej architektury, odwzorowując najważniejsze elementy konstrukcji i uwypuklając jej złożoność. Gotowa budowla ma mierzyć 27 cm wysokości na podstawie o wymiarach 52×59 cm, zachowując autentyczne proporcje.

I choć gabaryty mogą wydać się niepozorne, nie dajcie się zwieść – to największy zestaw w prawie dziewięćdziesięcioletniej historii duńskiego producenta! Koloseum składa się bowiem z 9036 klocków, dość mocno dystansując dotychczasowego lidera. Wydany w październiku 2017 roku na licencji “Gwiezdnych wojen” Sokół Millennium liczył tylko 7541 elementów.

Koloseum z klocków LEGO zamiast wycieczki do Rzymu?

LEGO
Fot. LEGO/materiały promocyjne

Nowy największy zestaw LEGO wyceniono na 2250 zł, dlatego złośliwi już sugerują, że za te pieniądze równie dobrze mogliby zobaczyć prawdziwy amfiteatr Flawiuszów. Klocki LEGO do tanich nigdy jednak nie należały, a złośliwości są tu zwyczajnie nie na miejscu – to okaz dla największych zapaleńców i kolekcjonerów, zresztą producent już w opisie zaznacza, że to zabawka dla osób pełnoletnich. Z drugiej zaś strony rekordowa konstrukcja jest znacznie tańsza od wspomnianego Sokoła Millennium (3500 zł) – zabawy zapewni natomiast jeszcze więcej. Na tę jednak trzeba jeszcze kilka dni poczekać. Pełną specyfikację zestawu znajdziecie tutaj.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Najciekawsze inwestycje piłkarzy reprezentacji Polski

Mundialowe emocje to już niemal historia – zwłaszcza dla tych piłkarzy, którzy...
Czytaj wiecej