“Oblivion Song” – nowy projekt twórcy “The Walking Dead”

"Oblivion Song", fot. Image Comics / Skybound Entertainment (Robert Kirkman, Lorenzo De Felici)
"Oblivion Song", fot. Image Comics / Skybound Entertainment (Robert Kirkman, Lorenzo De Felici)
Robert Kirkman nie zwalnia tempa. Jeden z najgłośniejszych twórców komiksów XXI wieku, autor między innymi serii "Invincible" czy "The Walking Dead", ogłosił światu zbliżającą się premierę swojego nowego dzieła – "Oblivion Song".

Wydana w listopadzie 2002 roku miniseria “Tech Jacket” otworzyła przed Robertem Kirkmanem drzwi do kariery. Umiejscowione w tym samym uniwersum “Invincible” (wydawane od stycznia 2003) tylko potwierdziło jego talent, a pozycję artysty z Kentucky zabetonowało “The Walking Dead”. Historia snuta nieprzerwanie od października 2003 roku, została spopularyzowana za sprawą serialu “Żywe trupy” stacji AMC. Po dziś dzień to największy sukces komercyjny w jego karierze, w którego cieniu pozostają wszystkie inne prace, jakie Kirkman wydawał przez lata. Ten jednak stara się, jak może, by nie zostać zapamiętanym wyłącznie za sprawą jednego tytułu. Co kilka lat otwiera nowe serie – w 2012 “Thief of Thieves”, w 2014 “Outcast” (one także doczekały się serialowych adaptacji). W 2018 do tej listy dołączy kolejny komiks“Oblivion Song”.

"Oblivion Song", fot. Image Comics / Skybound Entertainment (Robert Kirkman, Lorenzo De Felici)
“Oblivion Song”, fot. Image Comics / Skybound Entertainment (Robert Kirkman, Lorenzo De Felici)

“Oblivion Song” długo było skrywane w tajemnicy. 5 października Robert Kirkman i Image Comics otwierali New York Comic Con. Głównym tematem ich wystąpienia była nowa linia fabularna w “The Walking Dead”, ale przy okazji pokazano także zwiastun “Oblivion Song”. Teraz, gdy wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, zdecydowano się na ujawnienie szczegółów projektu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=DypwJBINLyk

Wygląda na to, że Kirkman po raz kolejny sięga po fantastykę, “Oblivion Song” zapowiada się jednak o wiele bardziej zagadkowo. Głównym bohaterem tej historii jest niejaki Nathan Cole – samozwańczy bohater, który nigdy nie składa broni. Akcja toczyć się będzie w niezbyt odległej przyszłości. Gdy 300 000 mieszkańców Filadelfii znika bez śladu, wszyscy są w szoku. Władze starają się odszukać zaginionych, jednak po dziesięciu latach niepowodzeń poddają się. Tu do akcji wkracza Cole. Na własną rękę przenika on do równoległego wymiaru, gdzie odszukuje zaginionych i sprowadza ich z powrotem do domu.

Prace nad “Oblivion Song” trwają od ponad roku. Współtwórcą komiksu jest utalentowany rysownik Lorenzo De Felici, funkcjonujący w internecie jako Diet Rock. Włoch swoją twórczością dzieli się za pośrednictwem bloga oraz DeviantArtu. Jest też współautorem albumów “Drakka” i “Orfani”, a na rynek amerykański wchodził jako twórca komiksowych okładek. Ma w portfolio między innymi: “The Walking Dead” #171, “Birthright” #26 czy “Invincible” #140.

Premierę pierwszego numeru “Oblivion Song” zaplanowano na 7 marca 2018. Kolejne części komiksu wydawanego nakładem Image Comics będą ukazywać się co miesiąc.

Okładka pierwszego numeru "Oblivion Song", fot. Image Comics / Skybound Entertainment (Robert Kirkman, Lorenzo De Felici)
Okładka pierwszego numeru “Oblivion Song”, fot. Image Comics / Skybound Entertainment (Robert Kirkman, Lorenzo De Felici)
Autor artykułu
More from Damian Halik

Wygodny fotel to nie lada wyzwanie dla projektanta

Takeshi Kawano w trzech słowach potrafi wyrazić całą filozofię, jaka kryje się...
Czytaj wiecej