Koncepcyjny Lexus LF-FC na Tokyo Motor Show

źródło: http://www.lexuspr.pl - lexus-lf---fc-1
Zobacz przyszłość stylu projektowania i technologii aut.

Oglądanie aut koncepcyjnych jak w tym wypadku Lexusa LF-FC ma dwie strony. Z jednej to wizjonerska uczta dla oczu, która pozwala zajrzeć w przyszłość stylu projektowania i technologii aut. Ta druga to… no właśnie. Na takie auta jeszcze trochę poczekamy.

Jedno spojrzenie na Lexusa ukazuje jego agresywnie elegancki charakter. Powiększona osłona chłodnicy z nowym projektem siatki dominuje z przodu, podczas gdy „pływające” w kształcie litery L światła do jazdy dziennej umieszczone są stylowo w przednich błotnikach. Tył samochodu konsekwentnie podświetlony jest przez światła utrzymane w tej samej stylistyce.

Profil ukazuje prawdziwy charakter LF-FC. Linia dachu charakterystyczna dla 4-drzwiowego coupe, sugeruje że Lexusa poradzi sobie doskonale i na autostradach i na krętych, górskich drogach.


“LF-FC wyraża naszą wizję progresywnego luksusu i najwyższą technologię, która jest już niedaleką przyszłością ” mówił podczas targów Tokuo Fukuichi, Prezydent Lexus International, a oglądany projekt koncepcyjny jest najlepszym potwierdzeniem jego słów.

Futurystyczne wnętrze LF-FC daje kierowcy i pasażerom mnóstwo przestrzeni i wygody. Podczas prezentacji auta porównywano je do „zaawansowanej ludzkiej maszyny”, która może być obsługiwana za pomocą prostych gestów, bez konieczności dotykania panelu sterowania. Mały holograficzny obraz na konsoli centralnej wskazuje, jak system interpretuje gesty co pozwala mieć poczucie interakcji z autem. Sercem modelu LF-FC jest system zasilania ogniwami paliwowymi z napędem na 4 koła. Strategiczne rozmieszczenie stosu ogniw paliwowych z tyłu pojazdu, kontroli mocy z przodu i zbiornika paliwa wodorowego w układzie T daje optymalny rozdział wagi sportowego sedana. Dokładnie 5300 milimetrów długości sportowego charakteru, 2000 mm szerokości pełnej elegancji i 1410 mm wysokości – jego wysokości bo całość ma iście majestatyczny wygląd.

źródło:

http://www.lexuspr.pl/informacje_prasowe/artykul/nowy-koncepcyjny-lexus-w-tokio,126.html,

https://lexusenthusiast.com/2015/10/28/lexus-lf-fc-videos-from-the-tokyo-motor-show/.

Autor artykułu
More from EXU

Lady In Red – najbardziej adekwatnie o trendach tej jesieni

Lady in red – jak śpiewał Chris de Burgh…
Czytaj wiecej