Konferencja prasowa na życzenie

We Frankfurcie nie tylko motoryzacyjne premiery. Lexus, który lubi zaskoczyć innowacyjnością, tym razem przeformatował spotkanie dla mediów. Standardowa konferencja prasowa, na którą uczestnicy muszą dotrzeć o określonej godzinie, odeszła w zapomnienie.

Japońska gościnność i jej rozumienie w biznesie, tym razem zaskakuje dziennikarzy. Przewidywanie ich potrzeb stało się inspiracją dla elastycznej metody dostarczenia informacji z wykorzystaniem technologii rzeczywistości rozszerzonej. Goście Frankfurt Motor Show mogli odwiedzić pawilon Lexusa o dogodnej dla siebie porze. Po zakończeniu rejestracji, otrzymali okulary Microsoft HoloLens, by następnie rozpocząć „wycieczkę z przewodnikiem” po stoisku, opatrzoną komentarzem i prezentacjami Alaina Uyttenhovena, szefa Lexus Europe oraz specjalistów produktowych Lexusa. Dzięki infografikom, animacjom 3D i video, formuła stała się zdecydowanie ciekawsza, atrakcyjniejsza dla mediów i w dodatku nienarzucająca godziny obowiązkowej obecności.

Efekt był podobny, jak w przypadku samochodowego wyświetlacza projekcyjnego, który pokazuje informacje na przedniej szybie samochodu w polu widzenia kierowcy. Treści dla każdego z dziennikarzy były takie same – wśród nich wszystko o nowych modelach CT i NX, wynikach sprzedaży Lexusa i planach na przyszłość. Cała prezentacja trwała około 10 minut.

Źródło: lexusenthusiast.com

Autor artykułu
More from Dominika Telega

MAAT

W Lizbonie otwiera się wyjątkowe muzeum
Czytaj wiecej