Konwent D23, czyli potęga Disneya

W zeszły weekend w Stanach Zjednoczonych odbył się konwent D23, czyli oficjalnego fanklubu Disneya. W tym czasie odbyło się wiele paneli, na których dowiedzieliśmy się o najbliższych produkcjach tego rozrywkowego giganta.

Disney już od lat nie jest tym, z czym był kojarzony niegdyś. To już nie jest tylko i wyłącznie marka tworząca filmy dla najmłodszych. Poza filmami animowanymi Disney tworzy między innymi filmy fabularne, ma pod sobą markę Marvel oraz Gwiezdne wojny i wiele innych. To prawdziwy moloch przemysłu rozrywkowego, który tworzy największe przeboje box office. 

Na zakończonym niedawno konwencie D23, będącym spotkaniem z członkami oficjalnego fanklubu Disneya, pokazano wiele materiałów i informacji dotyczących nadchodzących produkcji ze wszystkich najważniejszych marek, jakie ma pod sobą właśnie Disney. Czego możemy się spodziewać?

Disney+

Jedna z najważniejszych nowości tej jesieni. Pojawienie się usługi streamingowej od Disneya, do niedawna było tylko plotką, jednak kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że już w tym roku będziemy mogli się nią cieszyć. Na razie co prawda nie w Polsce, ale w 2020 roku zapewne się to zmieni. Na Disney+ będziemy mogli oglądać wszystkie produkcje firmy. Oczywiście nie dotyczy to tylko filmów, ponieważ prawdziwą silą tej usługi będą seriale – najważniejszymi i najbardziej wyczekiwanymi będą te ze stajni Marvela i Star Wars.

Jednymi z filmowych produkcji, które mają pojawić się na Disney+, będą wersja live-action klasyka „Zakochany kundel“ oraz komedia świąteczna „Noelle“.

Jednak najbardziej przeze mnie wyczekiwaną premierą serwisu, jest program dokumentalny Jeffa Goldbluma. Jest to niezwykła osobowość, więc wróżę tej produkcji naprawę spory sukces.

Disney i Pixar

Wspomniane wcześniej animacje, to wciąż ważny punkt w planie Disneya. W tym roku zobaczymy jeszcze „Krainę lodu 2“, ale zapowiedziane zostały również dwie animacje ze studia Pixar – „Onward“ oraz „Soul“. Wspomniano również o filmie „Raya and The Last Dragaon“ od Walt Disney Studios. Wszystkie trzy mają zawitać do kin w 2020 roku. 

Oczywiście pojawią się również filmy aktorskie. Już w październiku do kin trafi „Maleficent: Mistress of Evil“, czyli kontynuacja przeboju sprzed 5 lat z Angeliną Jolie. Osobiście bardziej czekam na film „Jungle Cruise“, w którym główne role zagrają Emily Blunt i Dwayne Johnson, a całość będzie bazować na jednej z atrakcji Disneylandu (podobnie było z serią „Piraci z Karaibów). Film będziemy mogli zobaczyć w lecie przyszłego roku.

Chwilę poczekać przyjdzie nam na aktorki prequel „101 Dalmatyńczyków“ czyli film „Cruella“ z Emmą Stone w roli głównej. Premiera w maju 2021 roku, a jak na razie zobaczyliśmy pierwsze zdjęcie z produkcji. 

Emma Stone jako Cruella

Marvel i Star Wars

Oczywiście w tych tematach działo się najwięcej. Obie marki będą miały swoje premiery kinowe, a także wiele produkcji na Disney+. Skupmy się na najważniejszych z nich. 

Pokazano pierwszy oficjalny plakat filmu o przygodach Czarnej Wdowy, w którą wciela się oczywiście Scarlett Johansson. Do kina na film będziemy mogli wybrać się w maju przyszłego roku.

Podano również datę premiery „Czarna Pantera 2“, która odbędzie się 5 maja 2022 roku i prawdopodobnie zapoczątkuje tym samym 5. Fazę produkcji Marvela.

Dowiedzieliśmy się również o powstaniu 3 nowych seriali Marvela, które będą skupiały się na takich postaciach jak Ms Marvel, She Hulk oraz Moon Knight. 

Dodatkowo zdradzono nowe szczegóły seriali „WandaVision“,  „Falcon & Winter Soldier“ oraz „Loki“, które skupiać będą się na postaciach znanych z filmowego MCU.

Jednak największe brawa można było usłyszeć na panelu poświęconym Star Wars. Między innymi pokazano pierwszy zwiastun serialu aktorskiego „The Mandalorian“za który odpowiada Jon Favreau. Będzie to opowieść o łowcy nagród, w którego wciela się Pedro Passcal. Całość wygląda i zapowiada się rewelacyjnie! Zostając przy serialach, zapowiedziano że kolejna produkcja będzie dotyczyła postaci Obi-Wana Kenobiego, a w jego rolę ponownie wcieli się Ewan McGregor. Natomiast kolejnym, będzie „Cassian Andor“, gdzie bohaterem będzie postać Diego Luny z filmu „Łotr 1. Gwiezdne Wojny: historie“.

Na sam koniec, pokazano nowy plakat nadchodzącego IX epizodu Gwiezdnych Wojen oraz teaser, który zdradza nam kilka nowych szczegółów dotyczących film. Zapowiada się widowiskowe zamknięcie trylogii.

Oczywiście nie to wszystko, co zostało pokazane na D23. To był bardzo ciekawy konwent, ukazujący nam, że bardzo dużo będzie się działo w świecie Disneya w nadchodzącej przyszłości. Czekamy, bo jest na co.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Lexus RX F Sport od Modellista

Czy piękne może stać się jeszcze piękniejsze? Choć wydaje się to nieprawdopodobne,...
Czytaj wiecej