Książka kucharska według IKEA

Ma być prosto, zabawnie, przyjemnie - na zakupach, przy składaniu mebli czy gotowaniu. I właśnie nawiązując do tego ostatniego z zachowaniem prostoty i zabawy, IKEA proponuje swoją wersję pergaminu, który śmiało można nazwać nowoczesną wersją książki kucharskiej.

„Cook this page” czyli w dosłownym tłumaczeniu „ugotuj tą stronę” – tak brzmi projekt autorstwa agencji reklamowej Leo Burnett Toronto dla szwedzkiego koncernu. Kończymy z zaglądaniem do komputera czy telefonu by najzwyczajniej w świecie czytać przepis z arkusza. Jest to prosta instrukcja – podobnie jak z ich książeczkami do skręcania mebli – zadrukowana atramentem bezpiecznym dla żywności. Produkty umieszczamy wewnątrz konturów by finalnie zwinąć papier i piec nasze danie. Tutaj nie ma miejsca na błędy i nieudane eksperymenty kulinarne. Takie rozwiązanie ma pomóc nie tylko Panom, którzy chcą zachwycić swoje połówki samodzielnie przyrządzoną kolacją, ale angażowaniu się dzieci w kuchni.

Arkusze powstały na okoliczność jednej z kampanii w sklepach IKEA w Kanadzie. Nie wiemy czy wejdą do regularnej sprzedaży, ale liczymy, że tak. Jak gotować wg IKEA? Zobacz poniżej:

Źródło: www.huffingtonpost.ca, Bored Panda

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Canna Vine – zielone wino z… marihuany

Czerwone, białe, różowe - to znamy. Ostatnio pojawiło się też niebieskie, ciekawe....
Czytaj wiecej